کد خبر: ۴۱۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۴:۴۷ - ۱۳ تير ۱۴۰۱
معاون بهداشت علوم پزشکی اهواز خبر داد
سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در استان خوزستان گفت: نوعی از بی‌تفاوتی و عادی‌انگاری نسبت به بیماری در مردم ایجاد شده و این تصور وجود دارد که کرونا تمام شده است؛ ماسک استفاده نمی‌کنند، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از تهویه بین مردم کاهش یافته و همین موارد باعث شده زنگ خطر به طور جدی به صدا در بیاید و خیز مجدد بیماری را داشته باشیم.

دکتر سید محمد علوی اظهار کرد: بیماری کرونا با شیب نسبتا تندی در حال افزایش است، تعداد موارد کرونای شناسایی شده در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ مورد بوده که نسبت به ۱۱ مورد کرونای شناسایی شده در روز گذشته ۳۳ مورد افزایش داشته و تعداد موارد بستری جدید ۷ مورد بوده که نسبت به ۹ مورد بستری جدید در روز گذشته دو مورد کمتر است.

وی افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد مرگ به دلیل کرونا در استان صفر بوده ولی باید توجه داشت موارد مرگ معمولاً دو تا سه هفته بعد از افزایش موارد بیماری، سیر افزایشی پیدا می‌کند در نتیجه اگر سیر افزایشی بیماری ادامه پیدا کند متاسفانه شاهد افزایش موارد مرگ در هفته های آینده خواهیم بود.

وی در ادامه در تشریح  دلیل سیر افزایشی بیماری گفت: نوعی از بی‌تفاوتی و عادی‌انگاری نسبت به بیماری در مردم ایجاد شده و این تصور وجود دارد که کرونا تمام شده است؛ ماسک استفاده نمی‌کنند، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از تهویه بین مردم کاهش یافته و همین موارد باعث شده زنگ خطر به طور جدی به صدا در بیاید و خیز مجدد بیماری را داشته باشیم.

علوی در پایان گفت: از همه عزیزان درخواست می‌کنم با توجه به گرم شدن هوا و برگزاری دورهمی‌های خانوادگی در محیط های دربسته حتماً شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت و نسبت به تزریق دوز سوم واکسن اقدام کنند.

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار