کد خبر: ۴۰۹۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳:۵۲ - ۰۷ تير ۱۴۰۱
مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: وزش باد و گرد غبار موقتی و محلی در ساعاتی از بعد از ظهرها تا پایان هفته در استان ادامه دارد.

محمد سبزه زاری بیان کرد: با توجه به ورود گرد و خاک عراقی در بخش‌هایی از مناطق غربی و جنوب غربی استان و وزش باد متوسط تا شدید، کاهش دید افقی تا اواخر وقت امروز در مناطق یاد شده قابل انتظار است.

وی افزود: پایان هفته همچنان وزش باد متوسط تا شدید به ویژه در مناطق غربی، جنوبی و بخش‌هایی از مرکز استان همچنین وقوع گرد و خاک محلی و موقتی طی ساعاتی از بعدازظهرها در این مناطق پیش بینی می شود.

به گفته وی در این مدت شمال خلیج فارس نیز  مواج است و روند افزایش دما نیز در این ایام مورد انتظار است.
سبزه زاری ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته امیدیه با ۴۷.۲ و ایذه با ۲۰ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را داشتند و حداکثر دمای اهواز ۴۴.۶ و حداقل ۳۰ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، توده گرد و غبار عراقی از صبح روز یکشنبه وارد خوزستان شد و میزان غلظت گرد و غبار در آبادان در این روز به ۱۸ برابر حد مجاز رسید.

کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان  ادارات و سازمان های پنج شهرستان آبادان، خرمشهر، هویزه، دشت آزادگان و شادگان را به دلیل ورود توده گرد و غبار روز یکشنبه تعطیل اعلام کرد. 

اداره کل هواشناسی خوزستان پیش از این در اطلاعیه‌ای نسبت به ورود توده گرد و غبار با منشا کشور عراق از روز یکشنبه تا اوایل روز دوشنبه در مناطق غربی، جنوب غربی، مرکزی و جنوبی خوزستان در استان هشدار سطح نارنجی صادر کرده بود.

چهارشنبه گذشته نیز توده گرد و غبار بیشتر نقاط خوزستان را درگیر کرد که بیشترین غلظت آن در شهرستان‌های اهواز و کارون با حدود ۶ برابر حد مجاز بود.

 

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار