کد خبر: ۴۰۸۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴:۴۸ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۱
در پی ادامه اعتراضات کارگران شهرداری؛
عضو شورای شهر اهواز با اشاره به خودداری کارگران شهرداری از جمع‌آوری زباله‌ها در برخی محلات اهواز در اعتراض به نحوه پرداخت حقوق و مزایای‌شان گفت: با وجود پیگیری‌های اعضای شورای شهر در این خصوص اما هیچکس نمی‌تواند تضمین کند که دیگر این تحصن‌ها رخ نمی‌دهد.

سید محسن موسوی‌زاده اظهار کرد: متاسفانه چند روزی است که کارگران رفت و روب منطقه ۳ شهرداری اهواز اعتراض کرده‌اند و زباله‌ها را جمع‌آوری نمی‌کنند.

وی با اشاره به پیگیری اعضای شورای شهر برای برگشت کارگران به کار افزود: با کمک شهرداری مرکز و مناطق دیگر جمع‌آوری زباله‌ها در این منطقه در حال انجام است اما این اقدام به اندازه کار خود کارگران که با بهره‌گیری از تمام نیروهای پیمانکار کار جمع‌آوری زباله را انجام می‌دهند، موثر نیست.

عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه رویه صحیح پیگیری مطالبات توسط کارگران، تحصن و خودداری از جمع‌آوری زباله نیست، گفت: اعضای هیات رئیسه شورای شهر با حضور نمایندگان کارگران در شهرداری منطقه ۳ جلسه‌ای برگزار کردند تا مطالبات بحق کارگران پیگیری شود.

موسوی زاده گفت: مدتی است که در شهرداری اهواز مصوب شده حقوق نیروهای رفت و روب و فضای سبز قبل از نیروهای قراردادی و رسمی پرداخت شود؛ این کار در حال انجام است و حقوق این نیروها به موقع در حال پرداخت است. با این وجود اگر کارگران ایرادی به حقوق و مزایای خود دارند به جای تحصن، می‌توانند از طریق نمایندگان‌شان موضوع را با اعضای شورای شهر مطرح کنند. 

وی عنوان کرد: شهرداری همه حقوق و مزایای کارگران را به پیمانکار پرداخت می‌کند. به منظور جلوگیری از تاخیر در پرداخت حقوق کارگران و ضایع نشدن حق و حقوق آن‌ها، پرداخت حقوق و مزایای کارگران به پیمانکاران در چند فقره چک انجام می‌شود.

عضو شورای شهر اهواز گفت: با وجود پیگیری‌های اعضای شورای شهر در این خصوص اما هیچکس نمی‌تواند تضمین کند که دیگر این تحصن‌ها رخ نمی‌دهد.

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار