کد خبر: ۴۰۸۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷:۰۴ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۱
دانشگاه علوم پزشکی اهواز اعلام کرد
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در اطلاعیه‌ای درباره فوت یک بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در خوزستان توضیحی ارائه داد.

در اطلاعیه روز سه شنبه (۲۴ خردادماه) دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز آمده است: "با توجه به انتشار مطلبی در خصوص فوت یک بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در خوزستان، ضمن تمجید از رویکرد اصحاب محترم رسانه که نسبت به حساس نمودن مردم و ارتقای سطح سواد سلامت جامعه همکاری لازم را به عمل می آورند، به اطلاع می‌رساند این همکاری یکی ‌از خواسته‌های همیشگی و به روز حوزه سلامت استان است که در این خصوص نیز اگرچه بیش از یک ماه و نیم از این اتفاق می‌گذرد اما از همان زمان این موضوع در شورای سلامت استان خوزستان با حضور استاندار محترم مطرح و اقدامات کنترلی لازم به تمامی مراکز ابلاغ شده و بازرسانی نیز از وزارت بهداشت در استان خوزستان حضور پیدا کردند.

لازم به ذکر است که تاکنون دو مورد از این بیماری در کل استان شناسایی شده است که یک مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی آبادان بوده و به دلیل عدم مراجعه زودهنگام متاسفانه فوت نموده و مورد دوم نیز در اهواز شناسایی شده که با اقدامات درمانی صورت گرفته، حال عمومی وی خوب است.

همچنین اطلاع‌رسانی لازم در سطح وسیعی از استان صورت گرفته است و اقدامات کنترلی نیز با همکاری اداره دامپزشکی در حال انجام است.

در پایان ضمن تقدیر مجدد از اصحاب محترم رسانه، از خبرنگاران و فعالان محترم فضای مجازی درخواست می‌شود تا در خصوص اطلاع‌رسانی موارد بهداشتی همچون گذشته یاری‌گر دانشگاه علوم پزشکی اهواز در تامین، حفظ و ارتقا سلامت جامعه باشند."

 

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار