کد خبر: ۴۰۷۶۰
تاریخ انتشار: ۰۳:۰۷ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۱
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان:
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان از کاهش تولید ۱۳ هزار مگاواتی برق کشور خبر داد و گفت: در سال گذشته شرکت فولاد خوزستان به منظور پایداری شبکه برق و جلوگیری از خاموشی‌های شهری، از اواسط اردیبهشت‌ تا پایان شهریورماه، با محدودیت‌های برقی مواجه شد. پیامد این محدودیت‌ها از دست رفتن ۶۰۰ هزار تن تولید به ارزش ۱۲ هزار میلیارد تومان بود.

امین ابراهیمی از کاهش تولید ۱۳ هزار مگاواتی برق کشور خبر داد و اظهار کرد: در سال گذشته شرکت فولاد خوزستان به منظور پایداری شبکه برق و جلوگیری از خاموشی‌های شهری، از اواسط اردیبهشت‌ تا پایان شهریورماه، با محدودیت‌های برقی مواجه شد. پیامد این محدودیت‌ها از دست رفتن ۶۰۰ هزار تن تولید به ارزش ۱۲ هزار میلیارد تومان بود.

وی افزود: پیش‌بینی مصرف برق امسال ۶۶ هزار مگاوات است، که با توجه به ظرفیت تولید ۵۳ هزار مگاواتی، با کسری ۱۳ هزار مگاوات تولید برق مواجه هستیم. از این میزان مصرف، سهم مصارف خانگی ۵۱ درصد و صنایع ۱۸ درصد است. از سهم صنایع تنها ۱۰ درصد مصرف صنعت فولاد است.

به گزارش ایسنا به نقل از شرکت فولاد، ابراهیمی از شروع محدودیت‌های برقی در هفته جاری خبر داد و تصریح کرد: محدودیت‌های برقی فولاد خوزستان از ۱۵ خردادماه ۱۴۰۱ آغاز شده است و با توجه به تداوم محدودیت‌ها تا ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۱، پیش‌بینی می‌شود ۴۴۰ هزار تن تولید برنامه‌ریزی شده، معادل ۴۵ روز تولید از دست برود. این میزان تولید ۷ هزار میلیارد تومان درآمد فولاد خوزستان را شامل می‌شود. تداوم چنین شرایطی، پایداری تولید و گردش چرخ صنعت را با چالش‌ جدی مواجه می‌کند.

مدیرعامل فولاد خوزستان در پایان از شهروندان خوزستانی خواست با صرفه‌جویی در مصرف برق، یاری رسان صنعت فولاد باشند و گفت: پایداری تولید صنایع به رونق کسب و کار در منطقه و کشور منجر می‌شود. هر یک از شهروندان می‌توانند با اصلاح الگوی مصرف، استفاده نکردن از وسایل پرمصرف در ساعات اوج مصرف و خاموش کردن چراغ‌های اضافه، در کاهش خاموشی شهری و صنایع سهیم باشند.

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار