کد خبر: ۴۰۳۸۷
تاریخ انتشار: ۰۳:۳۰ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱
از ابتدای امسال تاکنون
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: از ابتدای امسال تاکنون هشت هزار و ۸۵۹ بیمار دارای علایم تنفسی در پی وقوع پدیده گرد و غبار در خوزستان، به مراکز درمانی مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفتند.

دکتر حبیب حی بر بیان کرد: از این تعداد بیمار هشت هزار و ۳۷۹ نفر به صورت سرپایی درمان شده و ۴۵۶ نفر در بخش‌های عادی بیمارستان‌های خوزستان بستری شدند. 

وی افزود: در این بازه زمانی ۱۷ بیمار در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های خوزستان بستری شدند ضمن اینکه تاکنون هیچ مورد فوتی بر اثر پدیده گرد و غبار در استان نداشتیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در وضعیت بروز گرد و غبار از عموم مردم به ویژه بیماران قلبی، تنفسی و سالمندان درخواست داریم که توصیه‌های پزشکی را کاملا رعایت کرده و در هنگام قرار گرفتن شاخص آلایندگی در وضعیت خطرناک، در حد امکان از منزل خارج نشوند.

وی افزود: آمار مراجعه بیماران ناشی از گرد و خاک به مراکز درمانی قابل توجه بوده و فشار زیادی به بیمارستان ها وارد شده است.  

پایش کیفی هوای کشور در ساعت ۹ روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، شاخص کیفی هوای شهرهای اهواز ۴۴۹، اندیمشک ۵۰۰، بندر امام خمینی(ره) ۵۰۰، بهبهان ۵۰۰، رامشیر ۵۰۰، شادگان ۳۵۶، شوشتر ۵۰۰، ماهشهر ۵۰۰ و مسجدسلیمان ۵۰۰ در شرایط خطرناک اعلام کرد. همچنین شاخص کیفی هوای آبادان ۲۵۷ در شرایط بسیار ناسالم و شاخص کیفی هوای حمیدیه ۱۶۴ در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها گزارش شد.

 

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار