کد خبر: ۳۹۲۶۱
تاریخ انتشار: ۰۵:۱۲ - ۲۳ دی ۱۴۰۰
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان:
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: عمده شکوائیه هایی که تاکنون ارائه شده، در خصوص پرونده های مالیات بر ارزش افزوده و گلایه از عدم پذیرش اعتبار مودیان توسط هیات های حل اختلاف و یا حوزه های مالیاتی است. همچنین بخش دیگری از شکوائیه ها نیز در خصوص شرکت ها و معافیت های مناطق آزاد بوده است.

محسن کاویانی در حاشیه جلسه تفویض اختیار ماده ۲۵۱ مکرر که به صورت وبیناری و با میزبانی اقتصاد و دارایی خوزستان برای استان های منطقه چهار و پنج شامل اصفهان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و با حضور هیئت مستشاری از وزارت اقتصاد و دارایی اظهار کرد: هیئت ماده ۲۵۱ مکرر، مرکب از سه نفر از خبرگان مالیاتی و منتخب وزیر امور اقتصادی و دارایی است و برای حل و فصل پرونده های مالیاتی که در هیچ مرجع دیگری قابل رسیدگی نیست، فعالیت می کند.

وی افزود: مدیران مرکز عالی دادخواهی همراه با یکی از دادرسان به خوزستان آمدند تا برای چگونگی تسریع در حل و فصل پرونده ها و ارائه شیوه نامه های جدید با توجه به تغییراتی که در قانون مالیات ها به وجود آمده، جلسه ای به صورت وبینار کشوری با حضور شش استان برگزار شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان تصریح کرد: بر اساس تبادل نظر با اعضای هیئت و مستشاران ۲۵۱ مکرر در کوتاه ترین زمان و بر اساس آخرین شیوه های تغییرات قانون مالیات ها، پرونده ها را حل و فصل کرده تا کمترین شکوائیه ها را برای مؤدیان مالیاتی در استان خوزستان داشته باشیم.

کاویانی ادامه داد: درخواست از مقام عالی وزارت برای افزایش هیات ها با توجه به شکوائیه چند استان مانند اصفهان، فارس و خوزستان به عنوان استان های بزرگ، یکی از اهداف و دستورکارهای این جلسه بود تا بتوانیم برای حل و فصل پرونده ها تسریع لازم را داشته باشیم. هیات های مستشاری استان ها مذاکره منطقه ای داشتند و در این وبینار، آموزش لازم نرم افزار مربوطه جهت تسریع فرآیند رسیدگی ارائه شد.

وی گفت: امیدواریم هستیم که این نرم افزار طراحی شده برای هیئت ۲۵۱ مکرر باعث سهولت دسترسی به نمایندگان هیئت ها و سهولت رسیدگی به اسناد و مدارک مؤدیان مالیاتی معترض به مالیات شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان با اشاره به عمده شکوائیه ها ادامه داد: عمده شکوائیه هایی ارائه شده تاکنون، در خصوص پرونده های مالیات بر ارزش افزوده و نیز گلایه از عدم پذیرش اعتبار مودیان توسط هیات های حل اختلاف و حوزه های مالیاتی و همچنین در خصوص شرکت ها و معافیت های مناطق آزاد بوده است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به کاهش گلایه و شکوائیه مؤدیان مالیاتی با برگزاری چنین جلسات تخصصی و توجیهی بیان کرد: حل و فصل پرونده های مالیاتی از اهمیت بالایی برخودار بوده و امیدوار هستم به عنوان نماینده وزیر در استان، مسائل قشر مالیاتی مربوط به پرونده های ۲۵۱ مکرر که مختص مقام عالی وزارت است را در کمترین زمان ممکن پاسخ دهیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان با اشاره به پیش بینی افزایش میانگین ۶۰ درصدی مالیات وصولی استان ها در سال آینده عنوان کرد: صبح امروز، در جلسه ای با موضوع مولدسازی دارایی های دولت با وزیر امور اقتصادی و دارایی و خزانه دار کل کشور برای اینکه بتوانیم بهترین استفاده را از دارایی دولت داشته باشیم، حضور داشتیم.

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار