کد خبر: ۳۸۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۱ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۹
رئیس سازمان آتش‌نشانی خبر داد:
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از اجرای ۳ هزار و ۲۳۴ ماموریت عملیاتی این سازمان در چهار ماهه نخست امسال خبر داد.
ابراهیم قنبری با تشریح حوادث امسال اظهار کرد: در چهار ماهه ابتدای سال جاری ۳ هزار و ۲۳۴ ماموریت توسط آتش‌نشانان اهوازی انجام شد که ۲ هزار و ۹۸ مورد از این عملیات‌ها مربوط به اطفای حریق شامل یک هزار و ۳۰۹ مورد حریق عمدی و ۷۸۹ مورد حریق غیرعمدی بوده است.

وی ادامه داد: عملیات‌های اطفای حریق شامل ۴۹۷ مورد حریق منزل مسکونی، ۷۹ مورد حریق تجاری، چهار مورد حریق اداری، چهار مورد حریق صنعتی، ۱۳۱ مورد حریق خودرویی و یک هزار و ۳۸۳ مورد حریق مربوط به سایر موارد بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز بیان کرد: همچنین ۴۶۳ مورد حوادث ناشی از اتصال برق، ۹۶ مورد ناشی از سوخت مایع، ۲۱ مورد ناشی از وسایل گازسوز و یک هزار و ۳۸۳ مورد ناشی از سایر عوامل بوده است.

قنبری با بیان اینکه ماموران امداد و نجات سازمان آتش‌نشانی اهواز موفق شدند ۲ هزار و ۲۵۹ نفر را حین عملیات نجات دهند، افزود: عملیات‌های امداد و نجات شامل ۱۱۳ مورد نجات محبوس‌شدگان در آسانسور، ۱۶۸ مورد نجات حبس‌شدگان در اماکن و پنج مورد حادثه رودخانه‌ای بوده است.

وی اظهار کرد: در چهار ماه نخست امسال در ۱۰۸ مورد تصادف خودرو عملیات انجام شده است که در این حوادث ۱۰۳ نفر مصدوم شدند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: همچنین در این مدت ۱۵ نفر در حوادث آتش‌سوزی، قبل از اجرای عملیات امداد و نجات جان باختند. در این مدت جسد ۶ نفر نیز از رودخانه کشف شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار