کد خبر: ۳۷۸۸۰
تاریخ انتشار: ۰۱:۲۷ - ۰۵ تير ۱۳۹۹
رئیس کل دادگستری خوزستان:
در حال حاضر شرکت هفت تپه مشکل خاصی ندارد و قسمت‌های مختلف آن مشغول به کار هستند و پرونده‌ای که در تهران برای مدیرعامل این شرکت تشکیل شده، در خصوص ارز بوده است.
اگر سوجریانی در شرکت گروه ملی باشد، سازمان بازرسی ورود خواهد کرد

صادق مرادی رئیس کل دادگستری خوزستان ۲تیر ۹۹ در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضاییه با اصحاب رسانه استان در اهواز برگزار شد، درخصوص اعتراضات کارگری آب و فاضلاب روستایی، نیشکر هفت تپه، و گروه ملی بیان کرد: در حال حاضر ما نیز حقوق‌بگیر هستیم اگر یک ماه به ما حقوق ندهند، به مشکل برمی‌خوریم. بخشی از این اعتراضات وارد است و چندین شرکت به مشکلات عظیم اقتصادی برخورد کرده‌اند و چندین تجمع کارگری از جمله تجمع کارگران محروم آب و فاضلاب روستایی را داشته‌ایم. کارگران هفت تپه، یکی دو ماه حقوق و حق بیمه خود را نگرفته‌اند. با اقداماتی که انجام شده، از برخی تجمعات جلوگیری کردیم.

وی در خصوص نظارت بر فعالیت شرکت نیشکر هفت تپه بیان کرد: از طرف آقای رئیسی و دادستان کل کشور، آقای حسینی پویا به عنوان ناظر آقای رئیسی در هفت تپه منصوب شده و مرتبا وضعیت این شرکت را پیگیری می‌کند. در حال حاضر شرکت هفت تپه مشکل خاصی ندارد و قسمت‌های مختلف آن مشغول به کار هستند و پرونده‌ای که در تهران برای مدیرعامل این شرکت تشکیل شده، در خصوص ارز بوده است.

رئیس کل دادگستری خوزستان در خصوص مشکلات گروه ملی و شبهاتی که اخیرا پیرامون ریخت و پاش های مالی و غیرضروری آن مطرح است، گفت: به سازمان بازرسی اعلام می کنیم اگر سو جریانی در این خصوص باشد ورود کنند و مراتب را به وزارت متبوع آن شرکت اطلاع دهد و برخورد لازم با آنها صورت گیرد.

گفتتی ست برخی از کانالهای خبری و منابع کارگری اخیرا پرده از برخی مشکلات مالی گروه ملی برداشته اند و مدعی هستند فردی غیر بومی به عنوان قائم مقام شرکت هم اکنون با حقوق ماهانه حدود ۲۵میلیون تومان در حال فعالیت است درحالی که پرداخت دستمزد و حقوق و پاداش و حق بیمه کارگران زحمتکش گروه ملی با مشکلات کثیری روبرو ست.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار