کد خبر: ۳۵۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۷ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۸
طی چهار ماه اخیر دستوراتی را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات از وزارت کشور به عنوان برگزار کننده انتخابات دریافت کردیم؛ یکی از کارکردهای وزارت کشور انتخابات است.
به گزارش آراس، ناظم ثبوتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی چهار ماه اخیر دستوراتی را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات از وزارت کشور به عنوان برگزار کننده انتخابات دریافت کردیم؛ یکی از کارکردهای وزارت کشور انتخابات است.

 وی با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات آبروی نظام است، افزود: از همان چند ماه قبل مقدمات و تمهیدات اولیه کار انجام و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای کاربران شروع شد. 

 کلاس های آموزشی را با حضور اساتید وزارت کشور در استان خوزستان برای فرمانداران، بخشداران و معاونان سیاسی در مرحله اول و همچنین مجریان برگزاری انتخابات در شهرستان‌ها، هیئت‌های اجرایی و اعضای شعب در مرحله دوم برگزار کردیم.

در استان خوزستان سه هزار و ۳۴۱ شعبه اخذ رای ثابت و سیار داریم که در این بین دو هزار و ۲۵۱ شعبه ثابت و ۸۹۰ شعبه سیار هستند.

 یک هزار و ۹۱۹ شعبه اخذ رای در حوزه شهری و یک هزار و ۲۲۲ در حوزه روستایی هستند. ۱۴ حوزه اصلی، ۲۷ حوزه فرعی و همچنین ۴۰ حوزه بخشداری در استان خوزستان کار رای گیری افراد واجد شرایط را انجام می‌دهند.

 حوزه انتخابیه اهواز با ۴۹۰ شعبه اخذ رای دارای بیشترین شعب و حوزه آغاجاری با ۳۰۰ شعبه کمترین شعب اخذ رای را در استان خوزستان دارند. باید همکاری مستمر برای ایجاد بهتر انتخابات در راستای مشارکت حداکثری، ایجاد رقابت سالم سیاسی و همچنین تامین امنیت و سلامت انتخابات و اجرای مُر قانون را توسط مجریان برگزاری داشته باشیم.

 با حضور باشکوه مردم در این مانور سیاسی در یوم اله دوم اسفند یک حماسه دیگر را رقم می زنیم. هرچند در استان خوزستان مردم بیشتر بعد از ظهر پای صندوق‌های رای می‌روند ولی از صبح امروز تاکنون مشارکت مردم در انتخابات نسبتا خوب بوده است؛ بنابراین پیش بینی می شود که ساعت رای‌گیری تمدید شود. 

 هیئت های نظارت، بازرسی و نمایندگان فرمانداران بر اجرای صحیح قانون و برگزاری انتخابات سالم نظارت لازم دارند. با اشاره به آموزش اعضای هیئت نظارت، بازرسی، فرمانداران و هیئت اجرایی گفت: هرگونه تخلف احتمالی که در شعب اخذ رای صورت می‌گیرد از سوی این ناظران پایش می‌شود. 
 تلاش شده تا افراد با سابقه خوب به عنوان نمایندگان فرمانداری انتخاب شوند تا انتخاباتی به دور از هر عیب و نقص احتمالی برگزار شود. مسائل امنیتی هم از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی شده و مدیریت خوبی برای تامین امنیت برگزاری انتخابات در استان خوزستان داریم. 

 وی با اشاره به اینکه هرگونه تخلفی با برخورد شدید مواجه می‌شود، عنوان کرد: اگر تخلفی صریح باشد قوه قضاییه به محض مشاهده و اثبات ورود و برخورد قانونی با افراد متخلف انجام می‌شود. مردم را به حضور حداکثری دعوت می‌کنیم چون حضور پرشور آنها نقش مهمی در اقتدار و تامین امنیت جمهوری اسلامی ایران ایفا می کند. 

 تا این لحظه هیچ تخلفی در برگزاری انتخابات اعلام نشده است. حداقل رای برای پیروز شدن در انتخابات کسب ۲۰ درصد از آرای جمعیت واجد شرایط رای دهی حوزه انتخابی است؛ در حوزه های تک نفره معمولاً دو یا سه نفر این ۲۰ درصد آرا را کسب می‌کنند ولی کسی که بیشترین رای را در آن بین کسب کند، پیروز انتخابات می شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار