کد خبر: ۳۵۰۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۷ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۸
 


معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان گفت: سه هزار و ۱۴۱ شعبه اخذ رای به صورت همزمان کار رای گیری را انجام می دهند، در مناطق صعب العبور و نقاطی که امکان تردد وسیله نقلیه نبوده از صبح امروز صندوقهای اخذ رای و اعضای شعب اعزام شدند تا در این مناطق نیز همزمان با سایر نقاط کار رای گیری انجام شود.
 به گزارش آراس علی حسین حسین زاده روز جمعه در جمع خبرنگاران گفت: در دوره های قبل نامزدها باید ۲۵درصد آراء را کسب می کردند درحالیکه در این دوره کسب ۲۰ درصد آراءکافی است به همین دلیل احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم کمتر از قبل است.

وی اظهار داشت: همزمان با سایر مناطق کشور کار رای گیری و انتخابات در استان خوزستان روز جمعه دوم اسفند ماه از ساعت ۸ صبح آغاز شده است.

حسین زاده بیان کرد: سه هزار و ۱۴۱ شعبه اخذ رای به صورت همزمان کار رای گیری را انجام می دهند، در مناطق صعب العبور و نقاطی که امکان تردد وسیله نقلیه نبوده از صبح امروز صندوقهای اخذ رای و اعضای شعب اعزام شدند تا در این مناطق نیز همزمان با سایر نقاط کار رای گیری انجام شود.

وی با اشاره به حضور پرشور و گسترده مردم در پای صندوق‌های رای گفت: امیدواریم تا پایان زمان رای گیری به همین صورت شاهد حضور مردم در پای صندوق‌های رای باشیم تا بار دیگر حماسه را در استان خوزستان خلق کنیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان تصریح کرد: برای نخستین بار کار احراز هویت شرکت کنندگان به صورت آنلاین و از طریق دستگاه های احراز هویت انجام شده است که این کار ضمن افزایش سرعت ثبت نام از برخی تخلفات احتمالی مانند رای تکراری نیز جلوگیری می کند.

وی افزود: این دستگاه ها بانک اطلاعاتی ثبت احوال متصل هستند و کسانی که سن آنها کمتر از ۱۸ سال باشد امکان تایید آنها توسط دستگاه آنلاین احراز هویت نیست. حسین زاده بیان کرد: تعداد واجدین شرایط رای در استان خوزستان سه میلیون و ۵۶۰هزار نفر هستند، تعداد رای اولی ها نیز ۲۰۳ هزار نفر هستند.

وی افزود: در ۱۴ حوزه انتخابیه تعداد تعرفه انتخابات ارسال شده است اما به صورت پشتیبانی نیز تعرفه در استانداری خوزستان وجود دارد که در صورت نیاز به حوزه ها ارسال می شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: با توجه به بخشنامه وزارت کشور در حوزه های اخذ رای، زدن اثر انگشت در برگه های رای اختیاری است. وی افزود: ۶۰ درصد مجریان برگزاری انتخابات از بدنه آموزش و پرورش هستند و باتوجه به امکان طولانی شدن زمان شمارش آراء تا عصر امروز نسبت به تعطیلی مدارس تصمیم گیری می شود.

وی افزود: به فرمانداران برای تعطیلی مدارس تفویض اختیار شده اما تا عصر امروز به صورت کلی تصمیمات در خصوص تعطیلی مدارس اعلام می شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار