کد خبر: ۳۴۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۴ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
مدیرعامل توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان:
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان با بیان اینکه این سرمایه گذاری هدیه مقام معظم رهبری به مردم خوزستان است افزود: رهبر انقلاب مبلغ ۴۶۷ میلیون دلار برای این پروژه اختصاص داده اند که با این درایت از هدر رفت و نابودی ۱.۵ میلیون تُن باگاس که عمدتا موجب مسائل زیست محیطی می شود، جلوگیری می کند.

«عبدعلی ناصری» ظهر امروز (سه شنبه ۱۰ دی) در حاشیه آیین کلنگ زنی عملیات اجرایی کارخانه کاغذ ۲۴۰ هزار تُنی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این کارخانه در کشت و صنعت سلمان فارسی احداث می شود و مواد اولیه مورد نیاز آن نیز از باگاس تولیدی واحدهای جنوبی این شرکت تامین خواهد شد‌.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان با بیان اینکه این سرمایه گذاری هدیه مقام معظم رهبری به مردم خوزستان است افزود: رهبر انقلاب مبلغ ۴۶۷ میلیون دلار برای این پروژه اختصاص داده اند که با این درایت از هدر رفت و نابودی ۱.۵ میلیون تُن باگاس که عمدتا موجب مسائل زیست محیطی می شود، جلوگیری می کند.

وی اشتغالزایی این پروژه را ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم دانست و تصریح کرد: قطعا پرسنل این کارخانه پس از بهره برداری، از نیروهای بومی تامین خواهد شد.

ناصری اضافه کرد: در این طرح، ارزش افزوده قابل توجهی به دلیل مصرف پسماند ایجاد خواهد شد و با تولید یک محصول بسیار مهم، از نابودی بخش زیادی از جنگل های کشور جلوگیری می شود و تاثیر زیست محیطی قابل توجهی را ایجاد می کند.

وی با تاکید بر اینکه با تولید این کاغذ به عنوان یک کالای فرهنگی، زنجیره ای از تولیدات و محصولات متکی بر کاغذ در خوزستان شکل می گیرد اذعان داشت: این کارخانه نقش بسزایی در حوزه های چاپ، نشر و اقلام آموزشی متکی بر کاغذ خواهد داشت.

 مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان زمان بهره برداری و ساخت این کارخانه را سه سال عنوان کرد و یاد آور شد: در این سرمایه گذاری سهم ستاد اجرای فرمان امام (ره) ۷۲ درصد و سهم شرکت توسعه نیشکر ۲۸ درصد است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار