کد خبر: ۳۴۸۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۵ - ۱۴ دی ۱۳۹۸
مسیر سردار سلیمانی به دل های مردم می رسید؛
داریوش بهارلویی با نگارش یادداشتی به تبیین ضرورت های حضور باشکوه در مراسم تشییع سردار سپهبد قاسم سلیمانی پرداخت.
به گزارش آراس، 
شاید بسیاری از ما سردار سلیمانی را از نزدیک ندیده باشیم . اما خبر ترور این سرباز وطن هاله ای از غم را به دل بسیار ی نشاند . 
آنچه ما از سلیمانی در ذهن داریم سادگی , لباس رزم و امنیتی بود که در پشت چهره و منش این فرد قرار داشت . از سال های دور به جای خانه در نقاط مرفه , منصب راحت و میز و صندلی ها بزرگ و اتاق هایی که تغییر فصل در آنها احساس نمیشود , مسیر دیگری را در پیش گرفت . مسیری که آخرش به قربت خدا و دلهای مردم میرسید. 
شاید باشند کسانی که از بسیاری امور در کشور ناراحت و دلخورند . از رانت ها و اختلاس ها , از آقا زاده های آن ور مرز و گرانی و بیکاری . از بی کفایتی برخی در انجام کارها و بسیار کاستی های دیگر . اما یادمان باشد این ها را به حساب سردار سلیمانی نگذاریم . نه خانه اش سر به فلک می کشید و نه فرزندانش در آنسوی آب پول بیت المال را هدر می دادند . سلیمانی نه وزیر است نه نماینده نه قوه قضایی بود نه مقننه و نه مجریه . نه مدیر ارشد یک اداره بود و نه کارخانه دار و صاحب فروشگاههای زنجیره ای . نه بنزین را گران کرد و نه کالایی جز امنیت و اقتدار از آن سوی مرزها با خود آورد . 
سلیمانی ساده ترین و مردانه ترین منصب را داشت . سربازی وطن . شغل و حرفه ای که هر روزش بوی خطر میدهد و مداومت در آن عشق میخواهد و دلیری . شجاعت و از خودگذشتگی .  نباید او را با تمام مطالبات خود از یک جامعه آرمانی گره بزنیم و کوتاهی های برخی را به پای او بنویسیم .
سلیمانی برای ما باید فرای تمام این حرفها باشد .
بسیار از ما هر چقدر در انجام و شناخت دین کاهل باشیم باز محرم و کربلا را می شناسیم و به حرمت آن امام شهید در آن ایام آدمهای بهتری میشویم .
می گویند با کشته شدن هر یک از اصحاب خاندان پیامبر , از آن سو صدای هلهله و شادی می آمد . کمی گوش دهیم صدای هلهله را نمی شنوید ؟
اگر فردا همه ایران جمع شوند برای آن سردار تفاوتی ایجاد نمی کند این ما هستیم که باید نشان دهیم قدرشناسی جزیی جدایی ناپذیر از فرهنگ ماست و اگر آنسو صدای شادی و سرور می آید این سمت صدای حق طلبی و تداوم راه . که یاران خدا و دوست داران این مرزبوم تنها نمی مانند .
فردا سردار را تنها نگذاریم . که در تمام روزهای سخت او ما را تنها نگذاشت .

نکته: در نوشته به سبب ساختار و مطلب از نام سلیمانی ساده استفاده شده که جا دارد از خوانند گان و دوستداران این شهید بزرگ عذرخواهی نمایم . سردارسپهبد شهید قاسم سلیمانی در قلب ایران و تشیع تا ابد می ماند.
داریوش بهارلویی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار