کد خبر: ۳۴۵۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳:۲۴ - ۲۵ مهر ۱۳۹۸
استاندار خوزستان گفت: تلاش کردیم مراتب رضایتمندی زائرین در پیاده روی اربعین که نماد قدرت تشیع علوی در جهان کفر کنونی است، فراهم کنیم.
استاندار خوزستان: پیاده روی اربعین نماد قدرت تشیع علوی در جهان کفر کنونی

به گزارش آراس: غلامرضا شریعتی امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ماه در جلسه ستاد اربعین خوزستان که در خرمشهر برگزار شد، اظهار کرد: امسال هم به لطف الهی توفیق خدمتگزاری و نوکری زائران حسینی و حضرت قمر بنی هاشم را در استان خوزستان در دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه پیدا کردیم و به این افتخار می بالیم و خدا را شاکر هستیم.
 
وی افزود: در طول این مدت تلاش ما بر این بوده که در مجموعه کمیته های طراحی شده و سازماندهی شده از ستاد اربعین کشور فعالیت کنیم و شرایط استان خوزستان را از بعد کمی و کیفی به نحوی طراحی و مدیریت کنیم که زائران حسینی با رضایتمندی بهتر، دغدغه کمتر، اثربخشی فرهنگی بیشتر و تأثیرات معنوی بیش از گذشته، در این سفر پربرکت و معنوی که نماد قدرت تشیع علوی در جهان کفر کنونی است، شرکت کنند.
 
شریعتی با بیان اینکه در مرز های شلمچه و چذابه برای تهیه طرح های جامع همراه با اقدامات کارشناسی و علمی  تلاش شده است، ادامه داد: بحمدلله طرح جامع چذابه رو به اتمام است و اداره کل راه و شهرسازی، امسال نسبت به سال گذشته در زمینه های زیرساخت، راه ها، خط کشی، ایمن سازی، اصلاح و تعمیرات بسیار فعال تر ظاهر شدند و تقریبا چیزی از چهار خطه شدن مسیر اهواز به چذابه باقی نمانده است.
 
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه طرح چهاربانده شدن مسیر اهواز به چذابه قرار بود سال گذشته به اتمام برسد، تصریح کرد: بارش نزولات آسمانی و آسیب های ناشی از سیل به مسیرها باعث کندی کار شد ولی بعد از آن با تلاش بسیار به لطف خداوند مسیرها ترمیم و جاده نیز گسترش پیدا کرد تا شرایط متفاوت تری را نسبت به سال های گذشته داشته باشیم.
 
وی عنوان کرد: با عنایت خداوند و تدبیر دولت در امر حذف ویزا در سفر به کشور عراق، شاهد رضایتمندی مردم از تسهیل شرایط برای زیارت عتبات و عالیات بودیم 
 
شریعتی گفت: اگرچه حضور این جمعیت کار را برای خدمات رسانی سخت تر کرده بود اما همه امکانات از جمله محل استراحت، پارکینگ ها و افزایش تعداد مواکب را برای رضایتمندی مردم بسیج کردیم تا در زمینه زیرساختی برای تأمین آب، برق، فاضلاب، مباحث گذرنامه ای، بهداشت و درمان با مشکلی مواجه نشویم.
 
وی با بیان اینکه استان های معین استقبال چندانی برای خدمت رسانی در خوزستان نداشتند، تاکید کرد:   ما در استان به انتظار آنها نماندیم و برای مدیریت بهتر جمعیت انبوه زائران حسینی نسبت به تعیین شهرستان های مختلف خوزستان برای معین هر دو مرز چذابه و شلمچه اقدام کردیم.
 
شریعتی ادامه داد: استان فارس، شهرداری شیراز و تهران قابل قبول ظاهر شدند ولی سایر استان ها آنطور که باید و شاید حضور پررنگی نداشتند.
 
وی اشاره کرد: تمام دستگاه های استانی، مرزبانی، سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی، شهرداری ها، منطقه آزاد اروند، پتروشیمی های ماهشهر، اداره کل بندر و دیگر نهادها پای کار آمدند و در کمترین زمان ممکن ساماندهی جمعیت انبوه وارد شده به مرزها (زمان نبود اتوبوس برای حمل و نقل زائران در عراق)  مدیریت شد.
 
شریعتی با اشاره به انتقال هشت هزار پُرس غذا در هر وعده روزانه و همچنین تعداد زیادی آب معدنی به کشور عراق گفت: پخش فرآورده های نفتی با کمترین زمان ممکن سوخت مورد نیاز اتوبوس ها را تأمین و گمرک نیز بدون فوت وقت تشریفات گمرکی خروج خودروها برای انتقال و جابجایی زائران حسینی در خاک عراق را انجام داد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار