کد خبر: ۳۴۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۹ - ۰۷ شهريور ۱۳۹۸
همزمان با ششمین روز از هفته دولت سه طرح در بخش آب و فاضلاب روز پنجشنبه در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر افتتاح و به بهره برداری رسید.
سه طرح در بخش آب و فاضلاب در منطقه آزاد اروند افتتاح شد

به گزارش آراس: معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: برای اجرای شبکه توزیع آب و انشعاب خانگی کوی کارمندان خرمشهر به طول ۱۲ کیلومتر۵۰ میلیارد ریال هزینه شده همچنین اجرای شبکه فاضلاب صد دستگاه خرمشهر شامل لوله گذاری شبکه و انشعاب فاضلاب ۴۰ میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.

موعود شمخانی افزود: شبکه آب شرب روستای فیاضی آبادان نیز با مساحت ۱۴ کیلومتر شبکه و ۴۵۰ انشعاب با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال نیز بهره برداری شد که با اجرای آن ۷۶۰ خانواده از نعمت آب آشامیدنی بهداشتی بهره مند شدند.

به گزارش آراس، خط فاضلاب مینوشهر نیز امروز با اعتبار یک میلیارد ریال کلنگ زنی شد که این طرح تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار