کد خبر: ۳۳۹۵۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۷ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
قبل از شروع یادداشت سوم، به این مورد اشاره کنم که در یادداشت قبل عدد ۸۰۰ هکتار به غلط و بدلیل اشتباه تایپی ۸۰۰۰ هکتار درج شده بود، که از این بابت از مخاطبان خود پوزش می طلبم، هر چند در محتوای نقد مصاحبه دکتر کیانوش راد تغییری ایجاد نمی کند و چه بسا بیشتر از قبل، دال بر ضعف استدلالی ایشان نسبت به آمار و اطلاعات صحیح است.

در پی مصاحبه اخیر دکتر کیانوش راد با ماهنامه "چشم انداز ایران" نگارنده در قسمت های اول و دوم یادداشت خود که در اختیار خبرگزاری صبحانه پرس قرارداده بود، به بررسی آن و نقد صریح گزاره های عنوان شده توسط ایشان پرداخته بود، در قسمت سوم به ادامه آن ملاحظه نقادانه و بررسی دیگر گزاره ها خواهم پرداخت.

۴- آقای دکتر کیانوش راد مرقوم نموده اند: " تلاش برای راضی کردن نمایندگان مجلس، بزرگترین اشتباه نماینده دولت در استان بوده است" و در جای دیگری اشاره کرده اند: "نابودی خوزستان بهای راضی کردن نمایندگان شده است".

در یادداشت اول و دوم به صورت کاملا تحلیلی و با استنادات متقن اشاره نمودم، وقتی گفتگوی کیانوش راد با "ماهنامه چشم انداز ایران" را می خوانی، ابتدائا فکر میکنی مصاحبه با فردی غیر از ایشان صورت گرفته است، در این یادداشت به صورت مستقیم و کاملا آشکار این موضوع خود را به رُخ همگان می کشد.

آقای دکتر در چندین جای مصاحبه خود به این مورد اشاره کرده اید، این گزاره و تاکید بر روی آن به عنوان شاه بیت علل ناکارآمدی دولت در استان خوزستان، نگارنده را به یادِ ضرب المثل و حکایت "رطب خورده، منع رطب چون کند؟" می اندازد. قطعا با اشاره ای که در بالا رفت، متوجه مقصود بنده شده اید. اما برای روشن شدن کامل موضوع برای مخاطبان به مصادیقی از رفتارهای متعارض و متناقض حضرتعالی با آنچه که امروز ادعای آن را دارید، نسبت به ایام و سنوات گذشته (دوران نمایندگی شما در ششمین مجلس شورای اسلامی)، اشاره می نمایم:
در ایامِ بسط گفتمان دوم خرداد، در اواسط دهه هفتاد و پس از انتخاب سید محبوب (سید محمد خاتمی) به عنوان ریاست جمهوری ایران، پس از رفتن آقای خرم از استانداری خوزستان و آمدن آقای مقتدایی به کاخ استانداری در سال ۱۳۷۷، پس از آن شما در سال ۷۸ به عنوان نماینده مردم شریف اهواز، کارون، باوی و حمیدیه به مجلس شورای اسلامی راه یافتید. پس از مدت زمان اندکی از حضورتان در مجلس شورای اسلامی و بدلیل آنکه آقای مقتدایی به خواسته ها و منویات شما در بکارگیری رئوس دستگاه های اجرایی و ادارات کل استانداری تمکین ننمود، شروع به مخالفت و لابی گسترده برای تغییر ایشان نمودید، سخت ترین فشارها را به ایشان وارد کردید تا سال ۸۰ از کاخ استانداری خوزستان به استانداری هرمزگان، علیرغم میل و خواسته باطنی خود، عزیمت نمودند. پس از مقتدایی، فتح الله معین روی کار آمد و همان رویه تمامیت خواهی و قیم مابانه خود را در پیش گرفتی، تا جایی که ایشان را مجبور به انتصاب دکتر افقه به عنوان معاونت سیاسی-امنیتی و هاشمی زاده به عنوان معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع استانداری نمودید. کار به اینجا و انتصابات تحمیلی معاونان ختم نشد، مدیران کل امور سیاسی و اجتماعی را نیز به ایشان تحمیل نمودید، دکتر حسین زاده معاون فعلی سیاسی-اجتماعی با فشار و لابی سنگین شما به عنوان مدیر کل امور اجتماعی و غلامرضا شریعتی(استاندار فعلی خوزستان) به عنوان مدیر کل سیاسی منصوب شدند، در ادامه چون افقه در کسوت معاونت سیاسی حاضر به تسلیم شدن حداکثری در برابر منویات شما و تبدیل شدن به ماشین امضا نبود، با فشار به آقای معین، سبب کناره گیری ایشان و انتصاب شریعتی به عنوان معاونت وقت سیاسی-امنیتی شدید. 
آقای دکتر کیانوش راد ذکر مواردی که در بالا رفت، تنها نمونه هایی از عملکرد شما در ایام نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی بود و صرفا جهت یادآوری عملکرد و رفتار متعارض و متناقض جنابتان.
بد نیست، به یکی از معارف و مواعض امام علی(ع) در نهج البلاغه در ایام مبارک عید غدیر خم نگاهی بیندازیم، که می فرماید: "فاحبب لغیرک ما تحب لنفسک و اکره له ما تکره لها"
" آنچه که برای خود دوست می داری، برای دیگران هم دوست بدار و آنچه برای خود نمیپسندی، برای دیگران هم مپسند". 
آقای دکتر، اگر این فرموده مولا امیر المومنین، حضرت علی(ع)، را معیاری بر رفتار و عملکرد خویش بگیریم، تا چه اندازه با این شاخص خود را در این مواضع و گفتار ها همسو و هماهنگ می بینید؟ 
آقای دکتر این می شود برخورد و قضاوت رفتار دیگران با معیارهای دو گانه، اگر این شما باشید که به عنوان نماینده مجلس در امورات و عزل و نصب ها دخالت می کنید، امری پسندیده است، اما در همین موضوعات چون نوبت به دیگر نمایندگان می رسد، امری مذموم و نکوهیده می شود و برای نماینده دولت امتیاز منفی به حساب می آید (امان از این رویکردهای چند گانه و نقاب هایی که به تصویر زده می شود).
آقای دکتر، "دُم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را"

دکتر شریعتی هر طور که عملکردش باشد و هر جور که به آن نگاه کنیم، در انتصابات معاونان و مدیران کل خود مستقل عمل کرد و حوزه اعمال حاکمیت خود در ستاد استانداری را به دیگران واگذار ننمود.
 قسمت سوم- محمد زرگانی

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
Reza
|
United States
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
0
0
خفه شو بابا چاپلوس ....
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار