کد خبر: ۳۳۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۱ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۸
رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی پاسخ داد:
شهید زاده ادامه داد: همچنین با توجه به افزایش قیمت محصولات و هزینه‌های خدمات بعید نیست که هزینه اجرای فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری افزایش پیدا کند.
رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: مبلغ موردنیاز برای اجرای فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری حدود 1.6 میلیارد دلار است اما با توجه به افزایش قیمت محصولات و هزینه‌های خدمات بعید نیست که هزینه اجرای فاز دوم این طرح افزایش پیدا کند. 

مرتضی شهیدزاده  در خصوص منابع مورد نیاز فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری خوزستان اظهار کرد: از سوی وزیر جهاد کشاورزی و معتمدین استان خوزستان نامه‌ای به دفتر مقام معظم رهبری در خصوص تامین اعتبار فاز دوم این طرح ارسال شده است.

وی افزود: دفتر مقام معظم رهبری اکنون در حال بررسی فرآیندهای لازم برای تصمیم‌گیری در خصوص تامین اعتبار فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری از صندوق توسعه ملی است و این موضوع برای بررسی‌های دقیق این فرآیند به وزارت اقتصاد واگذار شده است.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی تصریح کرد: به محض حل مسایل مربوط به مجوزهای لازم برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، اعتبارات برای اجرا ابلاغ و در این زمینه منابع موردنیاز از صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.

شهیدزاده عنوان کرد: مبلغ مورد نیاز برای اجرای فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری حدود 1.6 میلیارد دلار است اما با توجه به بررسی‌هایی که در آینده ممکن است در خصوص ساخت سازه‌ها و اقدامات دیگر انجام بگیرد ممکن است این مبلغ افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به افزایش قیمت محصولات و هزینه‌های خدمات بعید نیست که هزینه اجرای فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری افزایش پیدا کند.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی خاطرنشان کرد: با توجه به بزرگ بودن طرح و همچنین بالا بودن حجم منابع مورد نیاز، زمان کارشناسی و بررسی فرآیندها برای اعطای منابع اندکی طولانی خواهد شد و پس از بررسی‌های لازم فاز دوم تامین اعتبار می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: