کد خبر: ۳۳۷۹۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۳ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸
به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان و مدیر روابط عمومی این شرکت با حضور در تحریریه گروه رسانه ای آراس از نحوه فعالیت این گروه بازدید کرد.
دیدار مدیرعامل شهرک های صنعتی خوزستان با گروه رسانه ای آراس به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار

به گزارش آراس: مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در ابتدای این دیدار ضمن تقدیر از مجموعه گروه رسانه ای آراس گفت: جای قدردانی دارد که چنین گروه رسانه‌ای با توجه به شرایط خاصی که صنعت خوزستان دارد در جهت ارتقای این صنعت گام برمی دارد و همواره در کنار صنعتگران است.  

محمدیان افزود: این رسانه همواره در کنار صنعتگران تولیدکنندگان و مدیران حضور دارد و مشکلات و موانع تولید را به خوبی آشکار می کند و امید است با کمک این رسانه بتوانیم سنگی از جلوی پای صنعتگران برداریم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان تصریح کرد: در آستانه روز خبرنگار است و جا دارد این روز بزرگ را به این رسانه و سایر رسانه های استان تبریک بگویم. همچنین یاد و خاطره شهدای خبرنگار به خصوص شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی را گرامی می داریم.

محمدیان بیان داشت: همچنین در آستانه روز ۲۱ مرداد روز صنایع کوچک قرار داریم که در این دولت این روز را به عنوان روز ملی حمایت از صنایع کوچک نامگذاری کردند.  امسال چهارمین سال است که آن را برگزار می‌کنیم و برنامه‌های خوبی برای این روز تدارک دیده شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خورزستان بیان داشت: فرمایش مقام معظم رهبری چندین سال است که در زمینه رونق تولید مطرح است حمایت از تولید و هر سال بر حمایت از تولید کالای ایرانی و تولید کالای داخلی تاکید دارند. مشکل اساسی جامعه ما این است که نیاز به تحول جدی در این زمینه داریم.
 
وی ادامه داد : امیدواریم که با کمک رسانه ها بتوانیم مشکلات را کمتر و فضای کسب و کار را رونق بیشتری دهیم. اگر فضای کسب و کار مناسبی نباشد بی شک حوزه تولید و اشتغال با مشکلات جدی تری مواجه می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان تصریح کرد: در خصوص شهرک های صنعتی و موانع و مشکلاتی که احتمال دارد پیش روی صنعت گران باشدبه جرأت می‌توانم بگویم که با پیش بینی ها و تدابیری که اندیشیده شده در راستای حمایت از تولید کننده و صنعتگر و متقاضیان سرمایه‌گذاری در شهرک های صنعتی کمترین مشکل را داریم.

این عضو شورای اداری استان ادامه داد: اکنون کمتر این ایراد و مشکل در خدمات رسانی به صنعتگران وجود دارد و به موقع خدمات لازم را در اختیار صنعتگران قرار می‌دهیم.نقش حمایتی خود را از صنعتگران و تولیدکنندگان همواره در دستور کار داریم و تورهای صنعتی نمایشگاه‌ها و برنامه‌های متعددی در جهت توانمندسازی صنایع برای نگه داشتن آنها در چرخه رقابت به خوبی انجام می شود. راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی و بررسی مشکلات آنها در دستور کار است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان یادآور شد: کلینیک های صنعتی را راه‌اندازی کردیم که در اکثر شهرک‌های صنعتی تردد دارند و مشکلات واحدهای را که در دستور کار قرار می‌گیرد. اگر نیاز به تسهیلات دارند در اختیار آنها قرار دهیم . برخی از واحدهای صنعتی  نیاز به نوسازی و مواد اولیه دارند و هر یک از آنها شناسایی می‌شود و در اختیار مسئولان قرار می‌دهیم.

محمدیان خاطر نشان کرد: واحدهایی نیز که قابلیت راه اندازی ندارند می‌توانند تغییر کاربری دهند تا دوباره به چرخه اقتصاد بازگردند اولویت ما بر مبنای واحدهای راکد قرار گرفته است تا بتوانیم آنها را به چرخه تولید بازگردانیم که در این زمینه فعالیت‌های خوبی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: یکی دیگر از اقداماتی که اکنون در اولویت کار قرار گرفته است و تملک واحدهای که در اختیار بانک‌ها است و از چرخه تولید خارج شده‌‌اند که آنها را شناسایی کردیم و اطلاعات لازم را به دست آورده ایم.

محمدیان ادامه داد: مسائل و مشکلات در کارگروه اقتصاد مقاومتی مطرح شده است و قرار است واحدهایی که به تملک بانک ها در آمده‌اند با شرایط ویژه به متقاضیان و یا صاحبان جدید واگذار شود تا بتوانند به چرخه تولید بازگردد که در دو سال گذشته فعالیت‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته و در اکثر شهرها این واحدهای به متقاضیان جدید واگذار شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان تصریح کرد: همچنین در بحث زیرساخت‌ها تمام تلاش ما بر این است که آنها را بهبود بخشیم و با شرایط ویژه و بدون مشکل در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

محمدیان تصریح کرد: تامین گاز، آب، برق ، فضای سبز خودروی آتش نشانی، طب کار ، مخابرات و فیبر نوری از اولویت‌های است که در اختیار صنعتگران قرار می‌گیرد.بحث مبلمان شهرک ها در اولویت قرار گرفته است. اکنون شهرک‌های ما از حالت گذشته خارج شدند و خیلی از آنها ارزش افزوده بالایی پیدا کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان ادامه داد: بسته تسهیلات از دیگر مواردی است که به صورت جدی دنبال می‌شود و با وعده هایی که نیازمند تجهیزات هستند شناسایی می‌شوند و تسهیلات لازم در اختیار آنها قرار می‌گیرد. همواره استاندار خوزستان و سایر مسئولان تاکید دارند که تسهیلات به موقع در اختیار صنعتگران قرار گیرد چرا که اگر زمان زیادی به برد هدف اصلی صنعتگران که همان رونق تولید است محقق نمی شود.

محمدیان تصریح کرد: مدیران بانک‌ها نیز تقاضا دارم که تلاش خود را در این زمینه به کار گرفتند.پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های کوچک تا اندازه ای روند کندی دارند اما بانک ها نیز نگران برگشت سرمایه هستند.امیدواریم که این چرخه معیوب برداشته شود و تسهیلات به موقع در اختیار صنعتگران قرار گیرد.

دیدار مدیرعامل شهرک های صنعتی خوزستان با گروه رسانه ای آراس به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار

دیدار مدیرعامل شهرک های صنعتی خوزستان با گروه رسانه ای آراس به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار

دیدار مدیرعامل شهرک های صنعتی خوزستان با گروه رسانه ای آراس به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار

دیدار مدیرعامل شهرک های صنعتی خوزستان با گروه رسانه ای آراس به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار

دیدار مدیرعامل شهرک های صنعتی خوزستان با گروه رسانه ای آراس به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگارنظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: