کد خبر: ۳۳۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۸
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح های توسعه ای و اشتغالزا بایستی در راستای آبادانی و پیشرفت جامع مناطق محروم متمرکز شوند، گفت: استفاده از نیروهای جوان در سازمان‌ها و ادارات منجر به خروجی مستحکم‌تر و قوی‌تر آنها می شود
طرح های توسعه ای و اشتغالزا در مناطق محروم متمرکز شوند 

به گزارش آراس:علی ساری با اشاره به انتصاب «فتاح» رییس جدید بنیاد مستضعفان از سوی رهبر معظم انقلاب و توصیه ایشان به توانمندسازی تهیدستان و موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: با توجه به شرایط جدید اقتصادی و سیاسی به واسطه تحریم های آمریکا در کشور، فشار سنگین ناشی از این تحریم ها بر قشر ضعیف جامعه بسیار محسوس بوده و عرصه را بر آنها تنگ و شرایط سختی را برایشان رقم زده است.

وی با یادآوری اینکه رهبر معظم انقلاب با توصیه بر روش های مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، همواره بر حمایت از قشر تهیدست جامعه تاکید داشته و دارند، افزود: توصیه ایشان به فتاح نیز مبتنی بر این است که وی کارهای خود در این بنیاد، در جهت زدودن مساله فقر از این قشر از جامعه را، همچون زمان ریاست وی در کمیته امداد دنبال کند تا بتواند گره گشای بخش محروم و ضعیف جامعه باشد.

نماینده مردم اهواز در مجلس با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر جوانگریی در بخش های مختلف بنیاد مستضعفان تصریح کرد: رهبری همواره بر استفاده از ظرفیت نیروهای جوان متخصص و متعهد که بتواند با روحیه جدید و بانشاط، امورات آن سازمان ها، ادارات و وزارتخانه ها را دنبال کند، تاکید فراوان دارند.

استفاده از نیروهای جوان خروجی قوی تر سازمان را به دنبال دارد

ساری در عین حال بیان کرد: استفاده از این نیروهای جوان با توجه به عرصه های فعالیت گسترده در بخش های اقتصادی، مهندسی و سایر ظرفیت ها در بنیاد، منجر به خروجی مستحکم تر و قوی تر در این حوزه ها می شود.

وی با اشاره به توصیه رهبری مبنی آبادانی و پیشرفت جامعِ مناطق محروم خاطرنشان کرد: ما امروز در یک بخش مناطقی کاملا محروم را داریم. مضاف بر این، بخش دیگر را هم مناطقی تشکیل می دهند که علیرغم استقرار آنها در شهرهای بزرگ، تحت شرایط بسیار پیچیده و سختی قرار دارند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: لذا زمانی که طرح های توسعه ای و یا اشتغالزا و همچنین بحث چرخ های حمایتی اتفاق می افتد، بایستی در راستای آبادانی و پیشرفت جامع مناطق محروم متمرکز شوند تا انشالله به سمت پایدار کردن و توانمند کردن بیشتر این قشر کاربر باشد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ۳۱ تیرماه ۱۳۹۸ در حکمی پرویز فتاح را به ریاست جدید بنیاد مستضعفان منصوب کردند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار