کد خبر: ۳۳۶۳۷
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۷ - ۳۱ تير ۱۳۹۸
از اسفند ۹۷ تا کنون کار عملیاتی آن در مقیاس پایلوت در چاه شماره ۵۰ نفت سفید شروع شده است/ انعقاد قرارداد جمع آوری فلر ها انجام شده است
 ۵۰ درصد صرفه اقتصادی با اجرای طرح مدیریت پسماند

به گزارش آراس:احمد محمدی در آیین بهره برداری از طرح مدیریت پسماند حفاری به روش بیولوژیک برای نخستین بار در کشور که صبح امروز دوشنبه ۳۱ تیرماه در محل چاه شماره ۵۰ نفت سفید انجام شد، با بیان اینکه صنعت نفت یکی از اثر گذارترین پارامترها در شکل گیری جوامع اقتصادی، منطقه ای، سیاسی و فرهنگی است؛ اظهار کرد: خوزستان با دارا بودن صنعت نفت به عنوان یک صنعت خدادادی، یک استان بسیار مهم و اثر گزار  است.

وی با اشاره به وجود آلودگی های زیست محیطی ناشی از فعالیت های نفتی اذعان کرد: صنعت نفت خواه ناخواه آلودگی به همراه دارد، ما مخالف ایجاد آلودگی هستیم. حجم فعالیت های صنعت نفت در استان زیاد است اما ما اقدامات در جهت کاهش میزان این آلودگی ها انجام داده ایم.

مدیر عامل مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به بهره برداری از طرح مدیریت پسماند به عنوان یکی از اقدامات انجام شده در جهت کاهش آلایندگی حاصل از صنعت نفت عنوان کرد:  از اسفند ۹۷ تا کنون کار عملیاتی آن در مقیاس پایلوت در چاه شماره ۵۰ نفت سفید شروع شده است.

محمدی خبر داد: این طرح با استفاده از افراد بومی و دو صنعت بومی نفت و نیشکر خوزستان در شرایط سخت تحریم با صرفه اقتصادی ۵۰ درصدی به بهره برداری و تست پایلوت آن نیز  انجام شده است.

وی خاطر نشان شد: حدود ۱۰ سال پیش ۷ دستگاه از دکل های ملی حفاری با کمک مناطق نفتخیز جنوب مجهز به سیستم مدیریت پسماند شدند و از آن زمان تا کنون حدود ۱۰۰ حلقه چاه با روش مدیریت پسماند حفاری شده اند.

مدیر عامل مناطق نفتخیز جنوب با تاکید بر اینکه هیچ جریان اقتصادی حرکت نمی کند مگر اینکه نفت وجود داشته باشد، گفت: به جای تعامل سازنده با نفت و حداکثر استفاده از این نعمت خدادادی، نفت را متهم نکنیم.

محمدی به انجام مسئولیت اجتماعی اشاره کرد و گفت: مدیران  مناطق نفت خیز جنوب در مطرح نکردن اقدامات این شرکت مقصر هستند، ما نمی گوییم در عملکرد خود در رعایت الزامات زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی نمره ۱۰۰ می گیریم، اما صفر هم‌ نیستیم و بین ۵۰ تا ۱۰۰ هستیم؛ حفظ محیط زیست و توجه به مردم پیرامون مناطق نفتخیز دغدغه های تک تک کارشناسان ما است.

وی  در خصوص پرداخت حق الایندگی عنوان کرد: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با وجود منع قانونی مالیات بر ارزش افزوده خود را پرداخت کرده و حق آلایندگی خود را تا پایان سال ۹۷ تا ریال آخر پرداخت کرده است.

محمدی افزود: همچنین عوارض شهرداری را با وجود اینکه تمام امور شهری و شهرداری شهرک های مناطق نفت خیز توسط خود شرکت انجام می شود را پرداخت می کنیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: