کد خبر: ۳۳۵۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۹ - ۲۶ تير ۱۳۹۸
معاون اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خوزستان گفت: دومین نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال استان خوزستان با هدف جذب و حمایت سرمایه گذاری و توسعه کارآفرینی و شناسایی کارآفرینان برگزار می شود
 دومین نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال استان خوزستان با هدف جذب و حمایت سرمایه گذاری و توسعه کارآفرینی و شناسایی کارآفرینان

به گزارش آراس:حمزه خسروانی در جلسه دومین نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال استان خوزستان که در محل معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان برگزار شده بود، عنوان کرد: نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی با اهداف و ویژگی هایی با نگاه معرفی بسترهای ایجاد شده برای جذب و حمایت از سرمایه گذاران، ایجاد اشتغال و توسعه فعالیت های کارآفرینی و شناسایی کارآفرینان برگزار  می شود.

خسروانی در تشریح این فعالیت ها افزود: معرفی بسترهای ایجاد شده برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در زمینه های صنعت، گردشگری و صنایع دستی روستایی، تکمیلی و صنایع تبدیلی کشاورزی، جذب و تامین منابع مالی و توسعه عمران شهری و مجموعه های شهری –روستایی، شهرداری ها و دهیاری ها، معرفی برنامه های توسعه کمی و کیفی مسکن استان، فعالیت های اولویت دار از نظر تسهیلات بانکی، معرفی بسته های حمایتی در زمینه فعالیت های کارآفرینی، معرفی فرصت های موجود شغلی در بازار کار، شناسایی کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در سراسر کشور و همچنین شناسایی کارآفرینان فضای مجازی استارتاپ های استان و برنامه حمایت از آنها جزو اهداف این نمایشگاه خواهد بود.

معاون اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خوزستان در خصوص ویژگی های این دوره از نمایشگاه گفت: پتانسیل بالای مشارکت کنندگان در دوره اول وجود داشت و سعی می کنیم در این دوره هم از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم . ضمن این که این نمایشگاه برای اولین بار در سطح کشور برگزار شده بود که تداوم خواهد داشت. همچنین انعقاد قراردادهای سرمایه گذاری منطقه ویژه پتروشیمی که در سال گذشته در نمایشگاه صورت گرفت، از نکات برجسته نمایشگاه در راستای تأمین منابع مالی از بازار سرمایه بود. شناسایی و حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران برگزیده کشوری جهت تبادل نظر و آموزش نیز از دیگر ویژگی های نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال خواهد بود.

 

خسروانی با اشاره به شورای سیاستگذاری این نمایشگاه افزود: تعیین و ابلاغ خط مشی ها و رویه های نمایشگاه، تایید و ابلاغ احکام روسای کارگروه‌های علمی، بررسی و تایید مصوبات کارگروه های علمی، تعیین مخاطبین یا مدعوین نمایشگاه در سطح ملی و همچنین تعیین و تصویب خط مشی و رویه های کاری نمایشگاه از وظایف این شوراست. اعضای شورای سیاستگذاری این نمایشگاه؛ معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری به عنوان رییس شورا، اداره کل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری معاونت اقتصادی دبیر شورا و معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان، مدیرکل روابط عمومی استانداری خوزستان، مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان و مدیران سازمان‌های صنعت معدن و تجارت، تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان جهاد کشاورزی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیران شرکت شهرک های صنعتی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و اتاق بازرگانی؛ دیگر اعضای شورای سیاستگذاری نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال استان هستند.

خسروانی عنوان کرد: این نمایشگاه یک کارگروه علمی هم دارد، در دوره اول برگزاری نمایشگاه، کارگروه‌های آموزشی برگزار شد؛ امسال کارگروه علمی تصمیم گیرنده است برای این که چه دوره های آموزشی با چه پتانسیل و از چه اساتیدی استفاده شود و در نهایت، وظیفه تعیین شاخص‌های انتخاب دستگاه برتر را هم به عهده خواهد داشت.

وی در تشریح شرح وظایف کارگروه علمی گفت: تعیین محورهای علمی و آموزشی مرتبط به منظور تنظیم برنامه‌های آموزشی و شناسایی و انتخاب برگزار کننده برنامه ها و کارگاه های آموزشی از جمله وظایف این کارگروه است که اعضای آن؛ پارک علم و فناوری به عنوان رئیس کارگروه، معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، دانشگاه علمی کاربردی، کانون کارآفرینان، اداره کل فنی حرفه ای استان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات، و دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان اعضای کارگروه انتخاب می‌شوند.

 

خسروانی افزود: این نمایشگاه یک کارگروه اجرایی و اطلاع رسانی هم دارد که مصوبات شورای سیاستگذاری را اجرا می‌کند، بر فرآیند و نحوه ثبت‌نام در نمایشگاه نظارت می‌کند، برای فعالیت‌های انتشاری این نمایشگاه(اعم از پوستر، کارت دعوت، بروشور) اقداماتی را باید انجام دهد.همچنین بر بحث پوشش اخبار و رسانه ها و برنامه های خبری مورد نیاز ( و تدوین و استفاده از ابزارهای تبلیغاتی جهت نظارت بر مواردی مثل فیلم و کلیپ و انیمیشن) نظارت دارد.

وی در ادامه این نشست با بیان این‌ که برگزاری این نمایشگاه بر اساس تأکید استاندار خوزستان از الزام و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است گفت: با توجه به اهمیت بالای این موضوع به‌ویژه در سال رونق تولید، لازم است دستگاه‌های اجرایی اهم فعالیت‌هایی که به‌منظور ایجاد تحرک در حوزه اشتغال و کارآفرینی برای بخش خصوصی انجام داده‌اند را به نمایش بگذارند.

در این نشست، دستگاه‌های اجرایی نظرات خود را اعلام کردند و روند چگونگی برگزاری این نمایشگاه مورد بحث  و بررسی بیشتر قرار گرفت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: