کد خبر: ۳۳۵۶۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ - ۲۵ تير ۱۳۹۸
جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان مسجدسليمان با حضور دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و تعدادی از مدیران کل استان خوزستان در سالن جلسات مهمانسرای نفت برگزار شد
 ارزیابی و برآورد خسارات وارده زلزله به سرعت تهیه شود تا به هیأت دولت ارائه گردد

به گزارش آراس: دکتر شریعتی در این جلسه با اشاره به حادثه ی زمین لرزه 5.7 ریشتری هفته گذشته در مسجدسليمان گفت: اگرچه بنا به عنایت الهی جان شهروندان در برابر این بلا به خطر نیفتاد ولی باید بدانیم و آگاه باشیم که حوادث اینچنینی بسیار محتمل و برای مقابله با آنها بایستی آماده باشیم .

استاندار خوزستان با اشاره به میزان خسارت وارده به ساختمان برخی مدارس گفت: زمان به سرعت می گذرد و می بایست برای شروع سال تحصیلی جدید وضعیت همه مدارس مطلوب و برای حضور دانش اموزان مهیا گردد.

دکتر شریعتی با عنوان اینکه برای تعمیر و مقاوم سازی مدارس می بایست تمامی اعتبارات جذب و اعتبارات جدید نیز تخصیص یابد افزود: با اولویت تعمیر و مقاوم سازی مدارس، حتی اگر نیاز باشد اعتبارات سایر شهرها را نیز برای انجام این مهم جابه جا و تخصیص خواهیم داد.

وی با تأکید به دستگاه های متولی ارزیابی و برآورد خسارت زلزله اظهار داشت: با توجه به صحبتی که با رییس جمهور محترم داشته ام ایشان اظهار داشته اند هیأت وزیران برای کمک به مسجدسلیمان حتماً مصوبه ای خواهد داشت و ضرورت دارد به منظور بهره مندی از این عنایت ریاست محترم جمهور کار ارزیابی و برآورد خسارت به همه اماکن این شهر زودتر آماده و گزارش مربوطه ارایه گردد.

 دکتر شریعتی در پایان ضمن تأکید بر رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان ساکن در سالن های ورزشی نفت گفت: ضمن رسیدگی به وضعیت رفاهی و تغدیه این افراد ضرورت دارد مراقبت های بهداشتی و درمانی لازم نیز از این افراد تا زمان تعیین تکلیف از سوی همه  دستگاه های دولتی به عمل آید و صورت پذیرد.

 پیش از سخنان استاندار خوزستان، مدیران کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، راه و شهرسازی، هلال احمر،آموزش و پرورش و محیط زیست گزارشی از وضعیت خسارات وارده به اماکن و همچنین اقدامات دستگاه های ذکر شده در حادثه زلزله مسجدسلیمان مطرح کردند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: