کد خبر: ۳۳۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۲ - ۰۳ تير ۱۳۹۸
استاندار خوزستان:
شریعتی بیان کرد: موضوع مواد مخدر اکنون به یک ابزار سیاسی و اجتماعی تبدیل شده چرا که گردش مالی که قاچاق مواد مخدر درجهان دارد، با سود سرسام‌آوری همراه است.
 استاندار خوزستان گفت: بحران هویت در جامعه و حس استقلال طلبی در بین خانواده‌ها فضا را برای گرایش جوانان و نوجوانان به اعتیاد فراهم کرده است.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی روز دوشنبه در همایش روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در تالار شهر اهواز بیان کرد: هم اکنون قرص‌های روانگردان به سایر مواد مخدر اضافه شده و تعداد آن به ۸۳۰ نوع رسیده و ما اکنون شاهد رشد ۳۸۴ درصدی انواع مواد روان گردان شناخته شده هستیم.

وی ادامه داد: در زمینه مبارزه با مواد مخدر لازم است ابتدا دشمنان خود را شناخته و از اهداف آنها مطلع شویم پس از آن نیز راه‌های مقابله صحیح و مؤثر را ترسیم کنیم.

وی بیان کرد: موضوع مواد مخدر اکنون به یک ابزار سیاسی و اجتماعی تبدیل شده چرا که گردش مالی که قاچاق مواد مخدر درجهان دارد، با سود سرسام‌آوری همراه است.

شریعتی گفت: شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی و سایبری نیز فضایی برای توسعه مواد مخدر و تبلیغ آن شده است.

وی بیان کرد: گسترش مواد مخدر به بنیان خانواده‌ها آسیب جدی وارد کرده و آمار طلاق و اختلافات خانوادگی را افزایش داده است.

استاندار خوزستان گفت: همجواری کشور ما با افغانستان و پاکستان و نیز تهاجم فرهنگی دشمن که سال‌ها است در دستور کار قرار داده، همگی بستری را برای آسیب‌های اجتماعی فراهم کرده است.

شریعتی ادامه داد: عوامل سیاسی و فرهنگی، تغییر سبک زندگی، تضعیف مبانی مذهبی و باورهای غلط از زندگی و همچنین اضطراب و افسردگی را می‌توان از دلایل دیگر گرایش جوانان و نوجوانان به اعتیاد برشمرد.

وی افزود: گسترش مواد مخدر خسارت‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی زیادی را به جوامع وارد کرده اما در کشور ما اقدامات مؤثری برای مبارزه با مواد مخدر در سال‌های اخیر انجام شده است.

استاندار خوزستان گفت: بیش از سه هزار و ۸۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز در مسیر مبارزه با مواد مخدر داده‌ایم و بیش از ۲ هزار کیلومتر موانع فیزیکی و الکترونیکی در مرزهای کشور ایجاد شده و ۱۱ هزار تن مواد روانگردان و مواد مخدر نیز در پارسال کشف شده است.

وی ادامه داد: کشور ما با چنین اقداماتی پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در سطح بین المللی بوده اما آنچه برای ما در چنین شرایطی با اهمیت است، بحث پیشگیری است.

شریعتی گفت: اکنون مسیرهای زمینی ورود مواد مخدر به کشور مسدود شده و قاچاقچیان به سمت مسیرهای آبی روی آورده‌اند که در این میان خوزستان بیشتر در معرض خطر قرار دارد.

وی افزود: اگرچه انسداد مسیرهای خاکی در راستای مبارزه با مواد مخدر یک اقدام با ارزش است اما از طرفی میسر مسئولیت‌های ما را برای حفاظت از مرزهای آبی سنگین‌تر می‌کند.

استاندار خوزستان گفت: اگر بخشی از کارها را به دست سازمان‌های مردم نهاد بسپاریم، می‌توانیم در این مسیر شاهد موفقیت‌های بیشتری باشیم.

وی افزود: اگر مبارزه با مواد مخدر را به سمت اجتماعی شدن سوق دهیم بی شک می‌توانیم از گسترش مواد مخدر در جامعه پیشگیری کنیم.

شریعتی گفت: تلاش داریم شرایط را برای بازگشت معتادان متجاهر به جامعه فراهم کنیم.

وی همچنین بیان کرد: ۱۰ میلیارد ریال در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد خوزستان قرار داده شده تا در ایجاد فضای شاد در جامعه اقداماتی را صورت دهد و مردم به صورت رایگان در این جشن‌ها حضور یابند.

استاندار خوزستان گفت: همچنین در حوزه ورزش و جوانان اعتبارات خوبی اختصاص یافته و انتظار می‌رود در حوزه‌های فرهنگی و ورزشی شهرداری اهواز نیز برنامه‌های مفیدی را در دستور کار قرار دهد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار