کد خبر: ۳۳۲۴۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۹ - ۰۳ تير ۱۳۹۸
نکته آخر هدف ماایجاد شفافیت است نه برای انتقام گیری از دروغ های سیاسی برخی نمایندگان و مسئولان، بلکه هدف ما اصلاح امور وایجاد تفکری برای روشنگری دربین توده های جامعه مجازی و حقیقی می باشد.
دروغ ها و سیاسی کاری مسئولان، آفتی به جان خوزستان

امروزه همگان شاهد یکی از بدترین روش‌های سیاسی کاری و ایجاد نوعی فضا سازی روانی برای شانه خالی کردن در مقابل مردم استان هستیم .

دراین بین اکثر نمایندگان و برخی مسئولان برای شانه خالی کردن از مسئولیت های محوله خود به  قدیمی‌ترین شگرد سیاسی روی آورده وبا ابزارهایی مانند تکذیب ، بیانیه علیه یکدیگر ، دروغ های متداول و وعده های طولانی مدت و گاهی استفاده از کلمات احساسی و تبعیض برانگیز و ایجاد جنگ روانی‌ در بین مردم استان که باعث رنجش خاطر یا سوء تفاهماتی می گردد بهره گیری های سیاسی می نمایند.  

برخی از نمایندگان که نگران کرسی سبز خود شده اند عمدتا برای مرعوب کردن حریفان انتخاباتی و یا اغوا کردن افکارعمومی از دادن اطلاعات و عملکردهای غیر واقعی گرفته تا انواع دروغ های سیاسی و وعده های سر خرمن برای تثبیت جایگاه آینده خود استفاده می کنند تا جایی که زحمات و تلاش های نهادهای مردمی را بنام خودشان در رسانه ثبت ومصادره کرده واز آن بعنوان عملکردی اجرایی نام می‌برند.

دراین بین برخی کاندیدا تورهای دوره های گذشته در جهت فریب وجلب افکار عمومی با استراتژی دروغ های قومیتی و برانگیختن احساسات از کم کاری های اخیر مسئولان و نمایندگان امداد گرفته و با دروغ های بزرگتری همچون گذشته کوشش در جلب نظر فعالان سیاسی اجتماعی دارند.

فارق ازاینکه با وجود رسانه های جمعی و فضای مجازی دیگر جایگاهی برای دروغ های سیاسی وفضا سازی احساسی دربین اقوام وفرهیختگان خوزستان نخواهد ماند ، با توجه به رشد چشم گیر مشارکت های مردمی در حوادث ۴سال گذشته تاکنون مردم استان با بینشی پیش از هر زمان متوجه اتلاف وقت و مصاحبه های رسانه ای تو خالی و پوچ سیاسیون شده اند و درحال حاضر عملکرد دولت و نمایندگان کرسی های سبز که با وعدهای سنگین به مجلس ورود پیداکرده بودند در این آخرین روزهای تصدی کرسی خود به دنبال راهکاری برای جلوگیری از تنش بین افکار نسبت به خود شده اند و با هر جمله سعی به قانع کردن جامعه کنشگران وفعالان سیاسی و اجتماعی دارند.

نکته مهم و تاسف برانگیزی که امروزه دربین مسئولان رایج شده و نمایندگان از پرداختن وشفاف سازی آن خودداری نموده اند ارائه مناصب حساس استان خوزستان وکلانشهرها به افرادی که اکثرا از طریق حسبی و نسبی مالک میزهای مدیریتی شده اند که جایگاهش را نداشته و درادامه مسیر اکثرشهرستانهای این استان همچون روستایی باقی مانده و استان زرخیز خوزستان همچنان دچار بحران های متعدد می باشد ، این ادعا را میتوانید با مروری بر اتفاقات چهارسال گذشته خوزستان تا کنون ثابت نمود.

چندی است شاهد هستیم برخی نمایندگان دیگر از پرداختن به مشکلات کلی مردم گذشته و شروع به مهره چینی در مناطق مختلف وارائه پست های کلیدی جهت فضاسازی برای انتخابات پیش رو تلاشی مضاعف می کنند قطعا در این زمان باقی مانده تمرکز نمایندگان و کاندیداتورهای آینده روی مخاطبانی خاص می باشد واین جدال سیاسی یک قربانی دارد و آن قشر مستضعف و آسیب پذیر استان خواهد بود. 

مسئولان و نمایندگان باید متوجه هوشیاری فعالان سیاسی و اجتماعی باشند و بدانند بدقولی های سیاسی و دروغ های متعدد به احاد مردم موجب نگرانی و بی‌اعتمادی دربین اقشار مختلف مردم بخصوص جوانان تحصیلکرده شده است که این مسئله مشکلاتی همچون بیکاری و رشد ناامیدی درافکار را در بر گرفته است، لذا برهمین اساس پیدایش ناهنجاریهای روز افزون در استان را رقم زده و ازسوی دیگر زحماتی بیشتر برای دستگاه قضایی تولید شده است، اگر مسئولان استان ونمایندگان به دنبال ایجاد امنیت دراستان هستند باید به تولید اشتغال اهمیت ویژه ای بدهند که طی چهار سال گذشته این وعده تحقق نیافته است این خود کارنامه ای از عملکرد چهارسال گذشته بحساب می آید. 

نکته آخر هدف ماایجاد شفافیت است نه برای انتقام گیری از دروغ های سیاسی برخی نمایندگان و مسئولان، بلکه هدف ما اصلاح امور وایجاد تفکری برای روشنگری دربین توده های جامعه مجازی و حقیقی می باشد.

علیرضا سیلاوی
یکم.تیرماه۱۳۹۸

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: