کد خبر: ۳۳۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۴ - ۰۱ تير ۱۳۹۸
رییس ستاد انتخابات خوزستان
در دوره گذشته انتخابات الکترونیکی در چهار شهر استان به صورت آزمایشی برگزار شد که تجربه موفقیت آمیزی بود.
 همه مجریان انتخابات موظف به حفاظت از آرای مردم هستند/ خوزستان آمادگی برگزاری انتخابات الکترونیکی را دارد

رییس ستاد انتخابات خوزستان با اشاره به آمادگی این استان برای برگزاری انتخابات الکترونیکی مجلس شورای اسلامی گفت: میزان تعرفه های مورد نیاز برای انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی بر اساس ارزیابی شهرها و بخش های خوزستان محاسبه و به ستاد انتخابات کشور اعلام شده است.

به گزارش ایرنا علی حسین حسین زاده روز شنبه در نخستین نشست ستاد انتخابات خوزستان در سرسرای معاونت سیاسی اجتماعی استانداری افزود: میزان تعرفه مورد نیاز باید به تصویب ستاد انتخابات کشور برسد که تعداد آن در آینده اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های مناطقی که امکانات لازم برای ارتباط آنلاین ندارند نیز در صورت لزوم بررسی و تکمیل می‌شود گفت: در دوره گذشته انتخابات الکترونیکی در چهار شهر استان به صورت آزمایشی برگزار شد که تجربه موفقیت آمیزی بود.

وی با اشاره به اهتمام ویژه برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات این دوره افزود: وظیفه مسئولان اجرایی این است که همچون دوره‌های گذشته زمینه و بستر لازم را برای برگزاری انتخابات شکوهمند فراهم کنند، به ویژه در شرایط فعلی کشور که دشمنی استکبار جهانی با نظام بیشتر شده است.

حسین زاده با تاکید بر رعایت قانون در برگزاری این انتخابات ادامه داد: قانون وظایف و چارچوب مسئولیت مجریان انتخابات را تعیین کرده و همه دست اندرکاران در هر مسئولیتی باید طبق این قوانین انتخابات عمل کنند.

وی با بیان اینکه در کشور جناح‌ها و رویکردهای سیاسی مختلف فعال هستند، افزود: در برگزاری انتخابات، اصل بر بی طرفی است و همه مجریان انتخابات موظف به حفاظت از آرای مردم هستند.

حسین زاده همچنین با اشاره به ابلاغ آئین نامه روزشمار انتخابات گفت: بر اساس این آئین نامه ۱۰ تا ۱۶ خرداد مهلت استعفای نامزدهایی است که مسئولیت دولتی داشته اند و ۱۰ تا ۱۶ آذر نیز مهلت ثبت نام در انتخابات اعلام شده است.

وی در ادامه بر آموزش نیروهای اجرایی انتخابات نیز تاکید کرد و افزود: در دوره‌های پیش که آموزش‌های متعدد انجام شده بود، با کمترین مشکلات روبه رو بودیم.

حسین زاده اضافه کرد: در آخرین انتخابات برگزار شده (دوره دوازدهم ریاست جمهوری) ارتباط و تعامل خوبی با حوزه نظارت که بر عهده شورای نگهبان بوده داشتیم، به همین دلیل همه صندوق‌ها مورد تأیید قرار گرفت، البته در انتخابات گذشته شورای اسلامی شهر که نظارت آن بر عهده مجلس شورای اسلامی بود، با مشکلاتی روبه رو بودیم.

دوم اسفند سال ۱۳۹۸، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، برگزار خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار