کد خبر: ۳۲۹۷۵
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۷ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۸
نماینده ولی فقیه در خوزستان:
موسوی فرد ادامه داد: یکی از نکاتی که در این سرکشی‌ها بیش از همه چیز به چشم می‌خورد مساله قطعی آب در مناطق شهر اهواز است و علاوه بر این نیز در مناطق روستایی گاهی ملاحظه شده که این قطعی به یکماه هم رسیده است.
 نماینده ولی فقیه در استان خوزستان عید فطر را عید بندگی و حرکت در مسیر قرب الهی بیان کرد و افزود: شناخت ولایت و امام ، یکی از مهمترین جنبه‌های کمال انسانی در ماه مبارک رمضان امام است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد روز چهارشنبه در خطبه‌های نماز عید فطر در مصلای مهدیه امام خمینی اهواز بیان کرد: شیطان در کمین انسان هاست و سعی می‌کند در مسیر وی توفان‌هایی ایجاد کند که اگر انسان خودش را در دامن پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) قرار ندهد نمی‌تواند در مسیر قرب الهی قرار گیرد.

** برطرف کردن معضلات آب و فاضلاب خوزستان به عزم ملی نیاز دارد

وی در ادامه خطبه ه: با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات مردم مناطق روستایی و محروم کلانشهر اهواز مساله قطعی آب است، گفت: برطرف کردن این معضلات نیاز به عزم و اراده ملی دارد.

وی افزود: ز آنجا که در بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب توجه به محرومیت زدایی مورد تاکید قرار گرفته، هر شب به یک یا دو منطقه محروم و حاشیه‌ای اهواز سرکشی می‌کنم تا در کنار مردم در جریان مشکلات آنها قرار بگیرم.

** قطعی آب در برخی روستاها تا یک ماه

وی ادامه داد: یکی از نکاتی که در این سرکشی‌ها بیش از همه چیز به چشم می‌خورد مساله قطعی آب در مناطق شهر اهواز است و علاوه بر این نیز در مناطق روستایی گاهی ملاحظه شده که این قطعی به یکماه هم رسیده است.

امام جمعه اهواز با اشاره به اینکه منظور از بیان چنین مسأله‌ای در خطبه‌ها به دلیل اهمیت موضوع و توجه مسئولان ملی به مشکلات آب و فاضلاب استان خوزستان است، افزود: با وجود اینکه مسئولان محلی و استانی تلاش‌هایی دارند اما رسیدگی به این معضلات نیاز به عزم ملی دارد.

وی موضوع نخست خوزستان را همچنان مساله سیل بیان کرد و گفت: در چند ماه گذشته بخش قابل توجهی از زمین‌های زراعی و منازل مردم به دلیل سیل دچار آسیب شد.

حجت الاسلام موسوی فرد ادامه داد: باید در مسیر بازسازی و جبران این خسارات گام‌های جدی برداشته شود تا آرامش به کانون خانواده‌های آسیب دیده بازگردد.

براساس این گزارش، نماز عید سعید فطر در نخستین روز ماه شوال و پس از یک ماه بندگی و عبادت روزه داران در ماه مبارک رمضان، با حضور اقشار مختلف مردم در ۴۵ مصلا در سطح استان خوزستان برگزار شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار