کد خبر: ۳۲۹۶۵
تاریخ انتشار: ۰۲:۴۸ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۸
حتما همه شما این ضرب المثل‌ راشنیده اید یا در زندگی روزمره خود از آن استفاده کرده اید ،آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم ،این ،ضرب المثل مصداق حال و روز مردمی است که روزی روزگاری زمین های کشاورزی با کیفیت خود را برای احداث سدهای اندیکا و مسجد سلیمان دو دستی و به امید توسعه منطقه تقدیم وزارت نیرو کردند و حالا با گذشت بیش از پنجاه سال از زندگی کوچ نشینی دوباره مشک های آب قدیمی خود را بر دوش گذاشته وب رای نیاز روزانه ، آب از چشمه می آورند .
محمد رستمی 

 حتما همه شما این ضرب المثل‌ راشنیده اید یا در زندگی روزمره خود از آن استفاده کرده اید ،آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم ،این ،ضرب المثل مصداق حال و روز مردمی است که روزی روزگاری زمین های کشاورزی با کیفیت خود را برای احداث سدهای اندیکا و مسجد سلیمان دو دستی و به امید توسعه منطقه تقدیم وزارت نیرو کردند و حالا با گذشت بیش از پنجاه سال از زندگی کوچ نشینی دوباره مشک های آب قدیمی  خود را بر دوش گذاشته وب رای نیاز روزانه ، آب از چشمه می آورند .

شاید اگر آن روز مطلب منتشر شده از سوی بخشدار آبژدان را در یکی از سایتها نمی دیدم من هم همچون دیگر مسئولین شهرستانهای اندیکا ومسجد سلیمان متوجه این موضوع نمی شدم که روستاهای بخش آبژدان اندیکا با جمعیتی بالغ بر۲۳ هزار نفر در حالی درگیر بی آبی وکم آبی هستند که کارون خروشان با قامت فیروزه ای از کنارشان ودر بستر سنگلاخی لندر کوه مسیر چند هزارساله خود را همچون گشته طی می کند .

 بیان مشکل کم آبی وافت فشار وقطعی آب در شهر اندیکا از سوی بخشدار آن، در حالی صورت می گیرد که اگر نیم نگاهی به نقشه و موقعیت جایگیری این شهر بیاندازیم متوجه خواهیم شد که این شهر مابین دو سد بزرگی قرارگرفته که بخش عظیمی از برق و آب شرب کشور را تامین می کند که این خود به نازیبایی موضوع می افزاید.

حال چه  کسانی باید پاسخگو باشند به شما واگذار می شود. اما موضوع به همینجا ختم نمی شود و پاسخی که ازسوی آبفار شهرستان اندیکا با نوع ادبیات نوشتاری بکار برده در آن که حکایت از به هم ریختگی و بی نظمی در افکار و اندیشه نگارنده را به وضوح بیان می نماید.

  قابل تامل است که دلایل قطعی و افت شدید آب را به موضوعاتی همچون  شکستگی های متعدد خط لوله،قطعی برق،تکمیل وتست خطوط جدید ،عبور خطوط جدید از زمینهای کشاورزی که هنوز محصول آنها برداشت نشده ،بالا بودن طول خطوط،عدم حضور بخشدار در محل ترمیم وبازسازی خطوط به عنوان ناظر پروژه ،پراکندگی مناطق مختلف شهرستان ،پایین بودن حقوق ومزایا و تعویق در پرداخت ،کمی ها وکاستی ها ،ربط می دهد، که در ماه مبارک رمضان ودر گرمترین فصل سال  آب را در ۸۱ روستای بخش آبژدان با ۲۳ هزار نفر جمعیت قطع و در نهایت ذهن مردم رادرگیر موضوعاتی‌ می کند، که رفع آنها بایدطبق برنامه ریزی خاص مدیریتی وطی یک یا دوسال انجام میشد نه در یک یا پنج ماه وآنهم در ماه مبارک رمضان .

اگر چه همانگونه که درجوابیه  شرکت آبفار شهرستان اندیکا و صحبت های بخشدار به آن اشاره شده بود اتفاقات خوبی در زمینه آب روستایی در این شهرستان افتاده اما به نظر می رسد هماهنگی بین بخشی و استفاده از امکاناتی که در آبفار شهرستان اندیکا طی دوسال گذشته مهیا گردیده بهترین روش برای خدمت رسانی به مردمی باشد که امروزه روز بیش از گذشته چشم به عملکرد مسئولین تلاشگر  دوخته اند .
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار