کد خبر: ۳۲۹۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۰ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان گفت: رشد سرمایه های اجتماعی از جمله نتایج مثبتی بود که در سیل خوزستان شاهد بودیم و این رشد همچنان ادامه دارد
سیل خوزستان رشد سرمایه های اجتماعی را به دنبال داشت

به گزارش آراس: سعید رضوانی روز یکشنبه در همایش روابط عمومی‌های استان خوزستان در استانداری اظهار داشت: در سیل گسترده خوزستان مردم از هر قوم و نژادی حضور یافتند، که این حضور یکپارچه خالصانه و بدون چشم داشت برای کاهش آلام سیل زدگانخدمت می‌کردند واین نمود بارز رشد سرمایه اجتماعی است.

 

وی افزود: پیش از وقوع این سیل افرادی درپی القای این فکر بودند که اگر اتفاقی ماند جنگ یا حادثه احتمالی دیگری در کشور رخ بدهد شاید شاهد این میزان حمایت نباشیم اما بروز سیل خوزستان با آن میزان حجم آورد آب موید این بود که همه مردم با رشادت و همدلی مشارکت داشتند و کمک کردند تا این بحران تبدیل به فرصتی برای استان شود. مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان با تاکید بر اینکه سیل در خوزستان تلفات جانی نداشت ادامه داد: آورد سیل در استان گلستان ۳۲۰ متر مکعب بر ثانیه و در فارس ۵۰ متر مکعب بر ثانیه بود اما همین میزان در خوزستان ۱۸ هزار متر مکعب بر ثانیه بود که رقم کمی نیست.

 

وی با اشاره به راهبردهای مورد نظر در سیل اخیر بیان کرد: نبود تلفات انسانی و پس از ان جلوگیری از ورود آب به شهرها مهمترین اولویت ما بود چراکه شهرهای در حاشیه سیل حامی و پشتیبان مناطق سیل زده در حوزه‌هایی مانند اسکان و تغذیه بودند.

 

رضوانی به حداقل رساندن خسارات وارده به اراضی کشاورزی را به عنوان دیگر راهبرد مشخص شده در سیل اخیر نام برد و گفت: در حال حاضر تمام تلاش‌ها در جهت بازگرداندن مجدد زمین‌های کشاورزی در حال انجام است تا کشاورزان استان بتوانند در سال زراعی جاری بدون هیچ گونه محدودیتی کشت تابستانه داشته باشند.

 

وی با اشاره به نقش روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها در اطلاع رسانی به موقع در سیل و سایر حوادث بیان کرد: در استان نیز قرارگاه بازسازی تشکیل شده است و خوزستان تنها استانی است که برنامه‌های قرارگاه بازسازی بر اساس برنامه‌های از پیش تعیین شده در حال انجام است و می‌توان گفت مدیریت جامع بر استان حاکم است.

 

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان همچنین به تلاش دشمنان نظام برای خدشه وارد کردن به امنیت کشور در سیل تاکید کرد و گفت: با تلاش نیروهای امنیتی و سپاه همه نقشه‌های آنان بر آب شد، دشمنان با استفاده از حربه‌هایی مانند تخریب مسئولان، تلاش برای ایجاد تفرقه میان مردم و مسئولان و ایجاد روحیه یاس و ناامیدی قصد تخریب داشتند که در این مسیر ناکام ماندند.

در پایان این نشست ازهمه روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان تقدیر به عمل آمد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار