کد خبر: ۳۲۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه مصرف برق اردیبهشت ماه در استان 2،5 درصد رشد داشته است، افزود: کل تولید برق استان خوزستان در ۲ماهه امسال برابر با پنج هزار و 333 گیگاوات ساعت بوده است
مصرف برق خوزستان در اردیبهشت ماه افزایش یافت

به گزارش آراس: فرامرز شادفر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: پیک مصرف برق در اردیبهشت ماه امسال در خوزستان شش یکهزار و ۲۶۲ مگاوات بوده که نسبت به پیک بار در مدت مشابه سال قبل حدود ۲،۵ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: انرژی مصرفی در ۲ ماه سپری شده از سال برابر با پنج هزار و ۴۰۳ گیگاوات ساعت بوده که نشان دهنده حدود ۴،۲ درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: از پنج هزار و ۳۳۳ گیگاوات ساعت برق تولیدی ۴۶ درصد را نیروگاه‌های برق آبی و ۵۴ درصد را نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی تولید کرده‌اند.

شادفر اضافه کرد: از ۲ هزار و ۸۷۹ گیگاوات ساعت برق تولیدی نیروگاه‌های حرارتی و گازی خوزستان ۴۶ درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه‌های رامین و ماهشهر) و ۵۲ درصد توسط نیروگاه‌های بخش خصوصی (نیروگاه‌های آبادان، زرگان، بهبهان، خرمشهر و فجر) تولید و به شبکه تحویل شده و به طور متوسط این نیروگاه‌ها در هر روز حدود ۴۶ گیگاوات ساعت برق تولید کرده‌اند.

وی تاکید کرد: به منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه و استفاده بهینه از انرژی الکتریکی ضرورت مدیریت مصرف برق و جابجایی مصارف غیر ضروری از ساعات اوج مصرف (ساعت ۱۳ الی ۱۷ و ۲۱ الی ۲۳) به سایر ساعات شبانه روز توسط کلیه مصرف کنندگان امری لازم و ضروری می‌باشد.

ساعت کاری ادارات خوزستان از اول خرداد از ساعت هفت صبح تا ۱۳:۳۰ دقیقه و از ۱۹ خرداد از هفت صبح تا ۱۳ خواهد بود
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار