کد خبر: ۳۲۷۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۵ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان:
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با تاکید بر اینکه بانک ها همراهی خوبی در توسعه استان ندارند گفت: بخش عمده ای از مشکلات فعالان اقتصادی در خوزستان ناشی از این موضوع است.
بانک ها در توسعه خوزستان همراهی خوبی ندارند

به گزارش آراس: امید حاجتی روز دوشنبه در ستاد استانی فرماندهی اقتصاد مقاومتی خوزستان که در سرسرای شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد، بیان کرد: صنایع و واحدهای تولیدی خوزستان از همکاری بانک های استان محروم هستند این درحالی است که کشور در شرایط تحریم به سر می برد.
وی ادامه داد: بانک ها در پاسخ به این انتقادات اعلام می کنند که اختیارات محدود استانی باعث ایجاد چنین شرایطی است در صورتی که وقتی در اقتصاد مقاومتی هستیم چنین توجیهاتی قابل قبول نیست.
دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی خوزستان گفت: بانک ها از انعطاف لازم برای تحقق شعار سال برخوردار نیستند و با توجه به اهمیت موضوع تغییر رفتاری از سوی این سیستم دیده نمی شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان ادامه داد: رویکرد ستاد اقتصاد مقاومتی حمایت از واحدهای تولیدی است که از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار هستند تا هرچه سریعتر به بهره برداری برسند.
حاجتی افزود: در صورتی که بانک و یا هر دستگاه اجرایی دیگری که نیاز به اختیارات بیشتری برای کمک به توسعه همه جانبه استان دارند می تواند موارد خود را اعلام کند تا از مراجع قانونی این اختیارات به استان اختصاص داده شود.
وی با اشاره به اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی در این خصوص پیگیری خود را آغاز کرده است، یادآور شد: از دستگاه های مربوطه به ویژه بانک ها درخواست می شود در رفع مشکلات واحدهای تولیدی راهگشا باشند.
وی گفت: برای اینکه مدیران استان نگرانی از بابت دستگاه های نظارتی نداشته باشند از این پس ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور مدیران و یا نمایندگان تام الاختیار ادارت کل بازرسی استان، اطلاعات و دیوان محاسبات برگزار می شود.

** نیازسنجی ها برای سرمایه گذاری بخش خصوصی اعلام نشده 
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری خوزستان نیز گفت:خوزستان از ظرفیت نفت، حفاری، آب و برق و نیشکر برخوردار است و بخش مهم اقتصاد استان را این شرکت ها تشکیل می دهند که در نشست هایی که قرار است برای بهبود وضعیت صنایع تصمیم گیری شود، حضور ندارند.
سید نوراله حسن زاده محور همه برنامه ریزی های خوزستان را در جهت استفاده از توان بخش خصوصی بیان کرد و گفت: دیگر بنا نیست دولت سرمایه گذاری انجام دهند و به همین دلیل باید بخش خصوصی برمبنای نیازهای استان در پروژه ها ورود کند.
وی ادامه داد: برآورد نیازها می تواند نقشه راه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد اما این اطلاعات در اختیار بخش خصوصی قرار نگرفته است.
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه بیشتر این شرکت ها اعلام می کنند که از سوی بخش خصوصی ظرفیت لازم برای به کارگیری از توان آنها در صنایع صورت نگرفته ، گفت: بخش خصوصی برای تکمیل زنجیره ارزش صنایع اطلاعات کافی در اختیار ندارد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار