کد خبر: ۳۲۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۵ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
مدیرکل کمیته امداد خوزستان:
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: امسال برنامه ریزی برای ایجاد 9 هزار و 300 فرصت شغلی برای مددجویان این کمیته در خوزستان انجام شده و 2 هزار و 800 میلیارد ریال به این منظور اختصاص یافته است.
2هزار و800 میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان اختصاص یافت

به گزارش آراس: مرتضی موصلی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران بیان کرد: پارسال پنج هزار و 835 فرصت شغلی در خوزستان برای جامعه هدف ایجاد کردیم و یک هزار و 130 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه نیز به مددجویان پرداخت شد.
وی افزود: خوزستان تنها استانی بوده که به صورت کامل اعتبارات مورد نیاز برای اشتغال مددجویان را جذب کرده و برخی بانک ها نیز مبالغ مانده سال 96 را به ما پرداخت کردند.
موصلی گفت: در سال 98 اجرای الگوی نوین راهبردی شغلی و راه اندازی کانون خیرین کارآفرین در دست اقدام است.
وی ادامه داد: این مجموعه با کمک جمعی از خیران و اساتید دانشگاه های خوزستان و مشارکت کمیته امداد فعالیت خود را به زودی آغاز خواهد کرد.
وی افزود: بحث توانمند سازی خانواده ها از اقدامات اصلی کمیته امداد درسال‌های اخیر بوده که در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی بیان کرد: توانمندسازی اقتصادی با محور اشتغال، توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی اولویت های کمیته امداد در سطح مناطق محروم ، توسعه اشتغال خرد، کسب و کارهای کوچک و به ویژه مشاغلی که دارای مزیت نسبی بوده و ارزش افزوده بیشتری را ایجاد می کنند، در اولویت قرار دارد.
موصلی همچنین گفت: قرار است هفت هزار حامی جدید برای حمایت از مددجویان کمیته امداد خوزستان و ایتام در ماه مبارک رمضان شناسایی و جذب شوند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان افزود: پارسال با حمایت حامیان کمیته امداد 350 میلیارد ریال در خوزستان جذب و برای کمک به ایتام و نیازمندان هزینه شد.
وی گفت: این کمیته در زمینه جمع آوری زکات فطره هماهنگی با 300مسجد و مصلا را در سطح خوزستان انجام داده است.
وی بیان کرد: پارسال 45 میلیارد ریال زکات فطره جمع آوری شد و امسال پیش‌بینی می شود این مبلغ به 60 میلیارد ریال افزایش یابد.
موصلی گفت:تمامی مبالغ جمع آوری شده از زکات فطره زیر نظر نماینده ولی فقیه در خوزستان ، ائمه جمعه و دبیرخانه زکات شهرستان‌ها در سطح هر منطقه برای نیازمندان توزیع می شود.
وی ادامه داد: هم اکنون 147 هزار خانوار شامل 321 هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد خوزستان قرار دارند که از این تعداد 108 هزار خانوار کمک معیشت دریافت می کنند و سایر خانوارها از سایر خدمات کمیته امداد نظیر کمک فرهنگی و اجتماعی بهره مند می شوند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ع) خوزستان گفت: همچنین توسعه طرح‌های دانش‌بنیان از دیگر اقداماتی است که به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.
منبع:ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار