کد خبر: ۳۲۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲:۵۳ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: بیشتر قطعه سازان با شرکت نفت و حفاری مشکل دارند و نمی توانند مطالبات خود را از این بخش ها دریافت کنند و این مساله باعث شده تا بسیاری از این واحدهای تولیدی به حالت راکد درآیند و با مشکلات فراوانی مواجه شوند.
رکود بسیاری از قطعه سازان در پی عدم پرداخت مطالبات توسط نفت و حفاری

به گزارش آراس: شهلا عموری امروز 28 اردیبهشت ماه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، اظهار کرد: جلسات شورای بخش خصوصی در طی مدت زمانی که تا کنون برگزار شده است، فقط یک نماینده در آن ها شرکت کرده است. در این زمینه باید راهکاری پیدا شود تا نمایندگان مجلس در این جلسات حضور پیدا کنند و از مشکلات بخش خصوصی اطلاع پیدا کنند.

وی افزود: جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی محلی است که مشکلات بخش خصوصی و فعالان آن حوزه مطرح می شود تا نسبت به عملیاتی شدن آن ها اقدام شود. 

رئیس اتاق بازرگانی اهواز با بین اینکه بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری موانع تولید باید حذف شود، تصریح کرد: تولید اشتغال ایجاد می کند و باعث رونق اقتصاد می شود و در این زمینه با توجه به اینکه تولید مادر عمده ترین مسایل کشور است باید به اهمیت این موضوع توجه جدی تری شود.

عموری با اشاره به مشکلات قطعه سازان استان و مطالبات آن ها از شرکت ملی حفاری و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، عنوان کرد: بیشتر قطعه سازان با شرکت نفت و حفاری مشکل دارند و نمی توانند مطالبات خود را از این بخش ها دریافت کنند و این مساله باعث شده تا بسیاری از این واحدهای تولیدی به حالت راکد درآیند و با مشکلات فراوانی مواجه شوند.

وی با بیان اینکه اقدامات بسیاری در راستای رفع موانع تولید انجام گرفته است اما همچنان به نقطه مدنظر نرسیده ایم، ادامه داد: همه مسولان مشکلات بخش خصوصی را می دانند اما اینکه مشکلات برطرف نمی شود الزما به دلیل کم کاری مسولان نیست و ممکن است به دلیل عدم همکاری سازمان های مربوطه باشد.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: بالغ بر 20 نوع حمایت از جمله حمایت های مالیاتی، مقرراتی، ارزی، بخشنامه ای، تضمین خرید محصولات و... برای بخش خصوصی از سوی دولت اعمال می شود و در این زمینه از مجموع 872 ماده قوانین توسعه، 160 ماده به حمایت از تولید باز می گردد.

عموری ادامه داد: این حجم از قوانین در حالی در برنامه های توسعه قرار گرفته که جهتگیری این برنامه ها به سوی کوچک سازی، کاهش مداخلات دولت و... است.
منبع:ایسنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار