کد خبر: ۳۲۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۹ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت : طبق آخرین برآوردهای صورت گرفته سیلاب فروردین ماه در کشور 14 هزار کیلومتر راه را خراب کرد و 35 هزار میلیارد ریال به زیر ساخت های جاده ای کشور خسارت زد .
سیل 35 هزار میلیارد ریال به جاده های کشور خسارت زد

به گزارش آراس: عبدالهاشم حسن نیا شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در اهواز اظهار داشت : سیل اخیر کشور موجب خرابی 14 هزار کیلومتر از راه ها و حدود سه هزار متر از پل های کشور شد که بیشترین خسارت ها در استان های لرستان، خوزستان، گلستان، ایلام و کرمانشاه است. 
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با بیان اینکه هنوز اعتباری برای جبران خسارت ها اختصاص داده نشده است، اظهار داشت : گزارش خسارت سیل به ستاد بحران و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شده است اما سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اختصاص یکهزار میلیارد ریال از اعتبارات خود برای ترمیم بخشی از جاده ها و ساخت پل های موقت و فلزی آغاز کرده است. 
حسن نیا بیان کرد: معتقد هستیم باید هرچه سریع تر اعتبارات تا پیش از آغاز فصل سرما تخصیص پیدا کند و کار ساخت و ترمیم پل ها و جاده ها به صورت اصولی انجام شود زیرا در صورت وقوع مجدد سیل، با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد. 
وی افزود : کار ترمیم جاده های خوزستان که عمدتا ترانزیتی هستند و اقتصاد کشور به تردد در این جاده ها بستگی دارد در اسرع وقت آغاز خواهد شد ، کار ترمیم جاده مسدود شده بستان به چذابه نیز بدون تردید پیش از اربعین حسینی آغاز خواهد شد . 
به گزارش ایرنا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در جریان سفر خود از سیستم جابجایی کالا در بندر امام خمینی(ره) و جاده های استان بازدید کرد . 
طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه و رهاسازی آب از سد کرخه و دز به دلیل بارش شدید باران در خوزستان و بالا دست باعث جاری شدن سیلاب در برخی مناطق خوزستان شد. 
خوزستان 18 هزار کیلومتر جاده ، 56 جاده ارتباطی اصلی و فرعی و کمتر از یک هزار کیلومتر بزرگراه و آزادراه دارد. 
منبع:ایرنا


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار