کد خبر: ۳۲۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۹ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
آراس- مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: چهار دستگاه دکل خط 400 کیلو ولت امیدیه -2 به پست شهید دقایقی اهواز که به علت وزش طوفان سقوط کرده بودند بازسازی و وارد مدار شدند.
دکل های شکسته خط 400 کیلو ولت امیدیه بازسازی و برقدار شدند

به گزارش آراس: محمود دشت بزرگ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: بر اثر توفان باد و تگرگ در آذر ماه سال گذشته تعداد چهار دکل از خط 400 کیلو ولت امیدیه 2 به پست شهید دقایقی اهواز سقوط کردند که در اثر این رخداد 40 میلیارد ریال خسارت به این شرکت وارد شد. 

وی بیان کرد: خط 400 کیلو ولت امیدیه 2– شهید دقایقی اهواز از خطوط تبادلی شرکت برق منطقه ای خوزستان با پیک بار 650 مگاوات بوده که بعد از سقوط دکل ها بار آن به خطوط دیگر منتقل شد تا خاموشی در شبکه ایجاد نشود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان آنکه برای عبور از تابستان 98 در مدار بودن خط 400 کیلو ولت امیدیه لازم و ضروری بوده است، تصریح کرد: بعد از سقوط دکل ها با برنامه ریزی انجام شده و با ایجاد یک جاده دسترسی ، چهار دکل سقوط کرده با جایگزینی پنج دکل بازسازی شد و خط به حالت عادی بازگشت و برقدار شد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان ایجاد دکل پنجم به صورت زاویه را برای بالا بردن امنیت دکل های مجاور در شرایط نامساعد جوی اعلام کرد.

اصلاح و توسعه خطوط و شبکه برق استان یکی از پنج مصوبه هیات دولت در فروردین 96 برای توسعه زیرساخت های خوزستان بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار