کد خبر: ۳۲۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۸ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
استاندار خوزستان:
آراس- شریعتی گفت: اداره کل امور شهری، اداره کل راه و شهرسازی، فرمانداران و شهرداران نسبت به حسن استفاده و توزیع مناسب و عادلانه این قیر نظارت جدی داشته باشند که موجب رضایتمندی مردم شود.
به گزارش آراس به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان نشست ستاد بازآفرینی شهری استان روز شنبه 21 اردیبهشت ماه به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

استاندار خوزستان در این نشست گفت: در گذشته فرمانداران و مدیران اطلاع چندانی در زمینه بازآفرینی شهری نداشتند و اداره کل راه و شهرسازی هم در این خصوص منفعلانه عمل کرده بود.

استاندار خوزستان افزود: با این وجود هم اکنون با رفت و آمدها و حساسیت های صورت گرفته مسوولان در این زمینه آگاهی لازم را کسب نموده اند.

شریعتی اظهار داشت: اینکه مشاهده میشود در برخی نقاط وضعیت بازآفرینی شهری سامان بهتری یافته است به این دلیل است که مسئولین این مناطق ظرفیت های دولت و قوانین بودجه سالانه را عملی نموده اند و این فرصت ها را از حالت بالقوه به صورت بالفعل درآورده اند و ما هم باید از این ظرفیت ها بهره ببریم.

استاندار خوزستان عنوان کرد: اینکه سهمیه قیر رایگان داشته باشیم و به دلیل بروکراسی ها بی توجهی کنیم و نتیجتا این سهمیه را از دست دهیم و آنوقت وضعیت آسفالت های شهرها نامطلوب باشد و موجب گلایه مندی مردم را فراهم آورد از آنجایی ست که بعضاً قانون را به خوبی نمی دانیم و از این ظرفیت ها استفاده نمیکنیم که چنین وضعیتی رخ میدهد و این امر قابل قبول نیست.

شریعتی ادامه داد: سال گذشته به مسئولان در این خصوص اولتیماتوم دادیم که سهمیه قیر رایگان را جذب کنند و خوشبختانه عمده سهمیه 5 هزار و 500 تنی استان جذب شده است و مقدار باقیمانده نیز طی روزهای آینده به صورت کامل تحویل خواهد شد.

استاندار خوزستان تاکید کرد: اداره کل امور شهری، اداره کل راه و شهرسازی، فرمانداران و شهرداران نسبت به حسن استفاده و توزیع مناسب و عادلانه این قیر نظارت جدی داشته باشند که موجب رضایتمندی مردم شود.

شریعتی خاطرنشان کرد: مسئولان در سال 98 از هم اکنون این موضوع را فعالانه دنبال نمایند و جذب سهمیه قیر سال آینده نیز جزو اولویت های آنها باشد چون جزو مطالبات مهم مردم آسفالت باکیفیت خیابان ها و معابر است.

استاندار خوزستان گفت: فرمانداران نسبت به برگزاری ماهانه ستاد بازآفرینی شهری در سطح شهرستان ها متعهد باشند و جدیت به خرج دهند چرا که با تشکیل این جلسات مشکلات پروژه ها نیز به تدریج حل میشوند و اداره کل راه و شهرسازی هر چند ماه یک بار در این رابطه گزارش تهیه نماید.

شریعتی اظهار داشت: در خصوص بخشنامه جدید تسهیلات بانکی نیز اطلاع رسانی لازم صورت گیرد و مفاد آن برای عموم تشریح شود تا شاهد یک جهش و کار جدی در زمینه رفع بافت های فرسوده شهری در سطح استان باشیم البته دغدغه میراث فرهنگی نیز در این خصوص دیده شود.

استاندار خوزستان در پایان گفت: امیدواریم موضوع منطقه منبع آب اهواز نیز به زودی حل و فصل شود و خطر بالقوه ای که در این منطقه هست اصلاح و مدیریت شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری دستور کار این نشست شامل ارائه گزارش سفر معاون وزیر مسکن و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری با محوریت محله منبع آب، ارائه بخشنامه جدید تسهیلات بانکی و تشریح شرایط جدید بخشنامه مذکور، ارائه گزارش عملکرد پروژه های بازآفرینی شهری از محل صندوق توسعه تبصره 18 و ارائه آخرین گزارش عملکرد جذب سهمیه قیر رایگان استان خوزستان در محلات هدف بازآفرینی شهری بود.
نسبت به حسن استفاده و توزیع عادلانه سهمیه قیر رایگان استان نظارت جدی صورت گیرد

نسبت به حسن استفاده و توزیع عادلانه سهمیه قیر رایگان استان نظارت جدی صورت گیرد

نسبت به حسن استفاده و توزیع عادلانه سهمیه قیر رایگان استان نظارت جدی صورت گیرد

نسبت به حسن استفاده و توزیع عادلانه سهمیه قیر رایگان استان نظارت جدی صورت گیرد

نسبت به حسن استفاده و توزیع عادلانه سهمیه قیر رایگان استان نظارت جدی صورت گیردنظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار