کد خبر: ۳۲۳۷۱
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۷ - ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸
توضیحی بر مراسم بزرگداشت روز کارگر توسط شهرداری اهواز نوشتاری از محمد مالی

آراس"هر سال برابر یک سنّت دیرینه، مقام کار و کارگر در جامعه گرامی و بهانه‌ای برای قدردانی از تلاش‌های این قشر تاثیرگذار فراهم می‌آید. در ساختار نیروی انسانی شهرداری‌ها، گروه صف که نخستین حلقه مواجهه با شهروندان هستند؛ کارگران به شمار می‌روند. از جمع‌آوری پسماند تا دفن بهداشتی آن، نظافت و رُفت و روب، نگهداشت شوارع و اهتمام به ایجاد و گسترش و حفظ فضای سبز موجود بخشی از نقش کارگران در سازمان مدیریت شهرهاست.
در شهرداری اهواز نیز در قالب قراردادهای خدمات شهری در دو بخش رُفت و روب و فضای سبز، چندین هزار نفر کارگر در شبانه‌روز مشغول کار و فعالیت شبانه‌روزی می‌باشند. اغراق نیست اگر بگوییم، بارِ اصلی شهر بر دوش این جامعه کارگری است. اگر بگوییم، بدون فعالیت و حضور کارگران، حتی یک روز و شاید یک ساعت اداره شهر ممکن نیست. از این روست که هر اقدام و قدمی، در راستای بهبود شرایط کارگران؛ منجر به ارتقاء کیفیت خدمات و نتیجتاً اصلاح وضعیت شهر می‌شود.
توسعه شهر در گرو توجه ویژه به کارگر است و این شاید اما حلقه مفقوده‌ای است که باید آن را پاس داشت و در مقام رعایت آن برآمد.
یک سال پیش بود که منصور کتانباف مجموعه خدمات شهری را و خاصه سازمان مدیریت پسماند را که ناظر عالی قراردادهای خدمات شهری و متولی جمع‌آوری و دفن بهداشتی پسماند شهر است را موظف به آموزش کارگران فعال در این بخش نمود و همچنین تدوین نظام‌نامه ارزش که وضع موجود نشانه‌ای بود از فقدان هر دو.
با استفاده از ظرفیت بدیع دانشگاه علمی کاربردی شهرداری اهواز؛ ۲۵۵۵ نفر از کارگران قراردادهای رُفت و روب دوره‌های آموزش بهداشت محیط، ایمنی کار و حقوق شهروندی را توسط اساتید خبره آموختند.
حتی شهردار کتانباف، تاکید کرد که در سیکل دور‌ه آموزشی، سکشنی برای آشنایی کارگران با قراردادهای خدمات شهری در نظر گرفته شود تا با حقوق و مطالبات خود آشنا شوند و این نگاه بسیار شرافتمندانه بود.
پس از یک‌سال آموزش، ۱۹۰۵ نفر از کارگران مزبور توانستند دوره آموزشی را با موفقیت گذرانده و گواهینامه مقدماتی را کسب کنند. 
نکته جالب این بود که کتانباف با وجود همه مشغله‌هایی که شهردار اهواز می‌تواند داشته باشد بر روند برگزاری دوره‌های آموزشی که یک سال به طول انجامید نظارت روزانه و دقیق داشت و شاید یکی از دلایل موفقیت این دوره‌ها اهتمام ویژه شهردار بود. تا این‌که پس از پایان دوره که شاید در این تنوع موضوع در بخش کیفی و حجم نیروی انسانی به لحاظ کمّی در سطح شهرداری‌های کشور بدیع و نو بود شهردار پیشنهاد داد که گواهی‌نامه‌های پایان دوره در قالب مراسم بزرگداشت روز کارگر اعطاء شود.
روز کارگر در اردیبهشت ۹۸ مصادف بود با فروکش کردن سیل اخیر و این تلاقی زمانی می‌توانست فرصتی برای قدردانی از کارگرانی باشد که مجاهدان بی‌نام و نشان سیل بودند و شبانه‌روزی ده‌ها کیلومتر سیل‌بند را به عنوان رینگ محافظتی شهر اهواز ایجاد کردند. این هم باز ابتکار و تاکید شهردار بود. چندین هفته تلاش شبانه‌روزی شد تا شاخص‌های انتخاب کارگران نمونه و شایسته تقدیر احصاء و مستندسازی شود. نهایتاً ۳۳ کارگر در بخش رُفت و روب و فضای سبز بر اساس جداول ارزش، شناسایی و معرفی شدند. مراسمی در شان و شایسته مقام کارگران مناطق ۸ گانه شهرداری اهواز برگزار شد. و از هر منطقه ۴۰ کارگر رُفت و روب و ۲۰ کارگر نمونه فضای سبز برای حضور در مراسم دعوت شدند که خلاف نظر یک مطلب که در فضای مجازی منتشر شد، حتی یک کارگر دعوت شده غیبت نداشت و مراسم چنان‌چه مستندات تصویری آن منتشر شده با حضور همه کارگران دعوت شده برگزار شد و اگر ظرفیت سالن اجازه می‌داد و نگران نبودیم حضور اکثریت کارگران در روند خدمترسانی اختلال ایجاد کند، حتماً شاهد حضور چندین هزار نفر بودیم.
نکته دیگر که در قالب شبهه و حاشیه‌ای بر این مراسم در قالب آن مطلب مطرح شده بود، عدم حضور و یا ترک مراسم توسط اعضای شورای شهر بود که کاملاً ادعایی کذب است. اعضای شورای پنجم به جز دو یا سه نفر که در ماموریت تهران حضور داشتند به احترام مقام کارگران شهرداری در این مراسم حضور یافتند و به دلیل برگزاری طولانی این مراسم طبیعی بود که تعدادی از اعضا با عذرخواهی، از اواسط جلسه مراسم را ترک کنند و تعدادی دیگر البته تا پایان مراسم حضور داشتند.
نکته دیگر این مراسم تقدیر از جمعه سواری و حسین عبیات در کنار ۳۳ نفر از کارگران نمونه شهرداری اهواز بود‌. دو کارگری که در طول بحران سیل‌، پخش تصاویر فعالیت‌های جهادی آن‌ها، تحسین افکار عمومی را برانگیخت.
بدیهی است برگزاری این‌گونه مراسمات نقش مهمی در افزایش انگیزه‌های خدمتی در میان کارگران خواهد داشت و نباید با عینک سیاسی یا سلیقه‌ای به چنین اقدامات شایسته‌ای نگریست. واقعیت آن است که تخریب، شیوه‌ای اخلاقی در نقد مجموعه‌ها و افراد نیست.
به عنوان یک شاهد عینی لازم بود این توضیحات مختصر و روایت صادقانه بیان شود و اضافه کنم وضعیت درآمدهای شهرداری‌های کشور در سال سخت ۹۸؛ وضعیتی خطیر و نگران‌کننده است‌. این وضعیت مسلم است که تاثیر خود را بر پرداخت حقوق کارگران خواهد گذاشت. دغدغه‌ای که کتانباف در حضور کارگران شهرداری اهواز آن را به صراحت رفع کرد و گفت؛ اولویت شهرداری در سال ۹۸، تکریم کارگران و رسیدگی به وضعیت معیشتی ایشان است و من شهادت می‌دهم که او اگر نه روزانه که هفتگی وضعیت پرداخت‌ها را به کارگران کنترل و پیگیری می‌کند.
دوستان منتقد، نقد وضع موجود حق شماست. نقدها به دیده منّت اما روا نیست نادیده‌انگاری خدمات و یا وراونه‌نمایی اقدامات.
فَاعْتَبِرُوا يَا أُولِي الْأَبْصَارِ.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار