کد خبر: ۳۲۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۸
قره خانی با بیان اینکه از سرمایه ملی تاسیسات نفتی در برابر سیل خوزستان به خوبی صیانت شده است، گفت: برای محافظت از تاسیسات نفتی در خوزستان ۱۶۰هزار بشکه نفت کاهش تولید داشته ایم
برای محافظت از تاسیسات نفتی خوزستان ۱۶۰ هزار بشکه نفت کاهش تولید داشته ایم

به گزارش آراس: «اسدالله قره خانی»   در مورد وضعیت چاههای نفت استان خوزستان در حادثه سیل های اخیر گفت: بخشی از چاههای نفت ما در منطقه هورالعظیم، دشت آزادگان و دارخوین است که در این دشت ها نیز آب گیری با توجه به سیل های اخیر انجام شده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت نفت با توجه به سیل های استان خوزستان می توانست برای حفاظت از تاسیسات نفتی و چاههای نفت دو اقدام را انجام دهد که یکی از این اقدامات این بود که یکی اجازه ندهند آب در قسمت های هور و اطراف آنجا جمع شود و آب را به سمت شهرها و روستاها شیفت دهند که منطقه هور مصون بماند.

وی ادامه داد: اقدام دیگری که می توانستند انجام دهند این بود که اطراف این چاهها موانعی ایجاد کنند که دراین تاسیسات آب نیاید ولی اگر در اطراف شان اگر موضوع اتفاق بیفتد ایرادی ندارد که از طریق قایقها و کوپتر رفت وآمد کنند تا اینکه روستاها و شهرها درامان بماند.

قره خانی بیانکرد: وزارت نفت راه دوم را انتخاب کرد چراکه اصل و مبنا مردم هستند و باید مخاطرات مردم کاهش یابد و این راه را ترجیح دادند تا جایی که دربرخی جاها تولید نفت را کاهش دادند و نزدیک به 160 الی 170 هزار بشکه کاهش تولید داشتیم.

وی خاطر نشان کرد: پنج حوضچه ای که در هورالعظیم بوده است کاملا آبگیری شده است و مشکلی ازاین لحاظ نیست و ازسرمایه ملی تاسیسات نفتی نیز صیانت شده است
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار