کد خبر: ۳۲۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۸
آراس - رئیس شورای اسلامی شهر اروندکنار آبادان گفت: با احداث سیل بند به ارتفاع یک متر نهرهای این شهر در مقابل سیلاب ایمن شدند.
نهرهای اروندکنار با احداث سیل بند ایمن شدند

علی سلطان دایر   اظهار داشت: شهر اروندکنار دارای 13 نهر است که برای ایمن سازی آنها به طول چهار کیلومتر در 2 طرف هر نهر سیل بند احداث شده است.
وی افزود: پس از طغیان رودخانه اروند، احداث سیل بند در اطراف انهار اروندکنار آغاز شد تا مانع ورود آب به شهر و خانه های اهالی شوند.
رئیس شورای شهر اروندکنار در ادامه به گله مندی کشاورزان این منطقه نیز اشاره کرد و گفت: طغیان اروندرود در اوایل فروردین ماه موجب ورود آب شور دریا به مزارع کشاورزی شد که موجب متضرر شدن کشاورزان این منطقه شد.
سلطان دایر تصریح کرد: برای جلوگیری از ورود آب شور دریا به زمین های کشاورزی اروندکنار هنگام مد 12 نهر در اروندکنار مسدود شد.
وی با ابراز نگرانی از ورود روان آب از سمت عراق به اروندرود گفت: با توجه به ورود روان آب ها از سمت عراق به اروند رود در صورت جریان مد امکان آبگرفتگی در اروندکنار وجود دارد که برای جلوگیری از ورود سیلاب تعدادی سیل بند احداث شده و کار تقویت سیل بندها نیز در حال انجام است.
رئیس شورای شهر اروندکنار گفت: 80 درصد سیل بندها در اروندکنار تقویت شده اند و 20 درصد باقی مانده نیز با همت شهرداری در حال تقویت هستند.
اروندکنار در فاصله 45 کیلومتری آبادان واقع است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار