کد خبر: ۳۲۰۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۸
در نخستین گام از بررسی مناطق سیل زده:
اعضای این هیات سپس جاده ساحلی و ایستگاههای پمپاژ فاضلاب اهواز بازدید کردند و راهی شهرستان حمیدیه شدند.
مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خوزستان گفت: هیات 31 نفره از نمایندگان 10 سازمان بین المللی در ایران که به منظور بازدید از مناطق سیل زده خوزستان به این استان آمده اند، ساعتی پیش از روستاهای بخش اسماعیلیه از توابع شهرستان اهواز بازدید کردند.

حمید سیلاوی بیان کرد: اعضای این هیات سپس جاده ساحلی و ایستگاههای پمپاژ فاضلاب اهواز بازدید کردند و راهی شهرستان حمیدیه شدند. 

وی افزود: اعضای این هیات از دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگی، دفتر نمایندگی سازمان امور پناهندگی نروژ در ایران، دفتر نمایندگی سازمان ریلیف اینترنشنال، دفتر نمایندگی سازمان کاریتاس، سازمان پزشکان بدون مرز، دفتر همکاری بشردوستانه ملل متحد، دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ، موسسه خیریه ارتقای کیفیت زندگی ایرانیان، جمعیت حمایت از بهبود یافتگان، موسسه کنشگران و توسعه پارس هستند.

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی با اشاره به اینکه سفر این هیات به استان 2 روزه است بیان کرد: در روز نخست از بخش های سیل زده از مناطق اسماعیلیه، کارون، حمیدیه، دشت آزادگان و هویزه بازدید می کنند و در دومین روز سفر نیز به مناطق الهایی، شاوور، شوش، شعیبیه و باوی می روند.

سیلاوی هدف از سفر این هیات به استان را بازدید از مناطق سیل زده و تهیه گزارشی از وضعیت این مناطق عنوان کرد.

از اوایل فروردین ماه امسال سیلاب در بسیاری از مناطق خوزستان به دلیل طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه جاری شده است.

هلال احمر استان 67 اردوگاه در استان دایر کرده است که بیش از 117 هزار نفر سیل زده در این اردوگاه ها مستقر شدند و به بیش از 160 هزار نفر امدادرسانی شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار