کد خبر: ۳۲۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۸
مدیر کل بهزیستی خوزستان:
سیل خوزستان یک پدیده با ویژگی خاص بوده و حالت فرسایشی دارد و افراد آسیب دیده و در معرض آسیب با یک نوع فرسایش روحی مواجه هستند که در چنین مواقعی شایعات نیز به این مساله دامن می زد
افراد آسیب دیده در سیل خوزستان با یک نوع فرسایش روحی مواجه هستند

به گزارش آراس: غلامرضا صدیق راد عصر یکشنبه در جلسه توجیهی ،آموزشی و تخصصی یک روزه ویژه تیم های محب بهزیستی خوزستان که در سالن جلسات مجتمع فتح المبین بهزیستی اهواز برگزار شد اظهار داشت :سیل خوزستان یک پدیده با ویژگی خاص بوده و حالت فرسایشی دارد و افراد آسیب دیده و در معرض آسیب با یک نوع فرسایش روحی مواجه هستند که در چنین مواقعی شایعات نیز به این مساله دامن می زد.

وی تصریح کرد: در این شرایط مباحث و موارد روانشناختی زیادی مطرح است که حمایت ها و مداخلات تیم های محب و اورژانس اجتماعی می تواند نقش موثری در کاهش سطح اضطراب و استرس افراد آسیب دیده و در معرض سیل ایفا کند.

وب افزود: در بدو وقوع سیل با تشکیل ستاد مدیریت بحران بهزیستی خوزستان و کمیته های تخصصی استانی و شهرستانی ، برنامه ریزی لازم صورت گرفت و در اولین اقدام حفاظت از مراکز توانبخشی و اجتماعی ازجمله مراکز نگهداری شبانه روزی معلولان ،سالمندان و کودکان در دستور کار قرار گرفت و مراکز در معرض خطر نیز به مراکز امن منتقل شدند.

صدیق راد گفت: در حادثه سیل هیچ گونه معلول و مددجویی آسیب ندیده و برای هر مرکز میز یک مرکز معین تعیین شده که در صورت بروز هر مشکلی ، مددجویان و معلولان به مرکز معین منتقل می شوند .

مدیرکل بهزیستی خوزستان کفت: اکنون ۹۶ تیم فوریتی محب که به صورت تخصصی آموزش دیده اند در مناطق سیل زده استان در حال خدمات رسانی و انجام مداخلات و حمایت های اجتماعی به افراد آسیب دیده هستند.

فرید براتی معاون سازمان بهزیستی در این جلسه اظهار کرد:ارائه آموزش های تخصصی به کارشناسان طرح فوریتی محب برای پیشگیری و کاهش بروز مشکلات روانی و اجتماعی افراد در مواجهه با بلایای طبیعی، با تاکید بر توانمند سازی اجتماعی محلی از اهداف برگزاری این جلسه است.

وی همچنین حفظ،توسعه و ارتقاء سطح سلامت روان فرد و اجتماع، تاب آوری افراد در حوادث اضطراری، بازپروری و توانمندی و ظرفیت سازی افراد متاثر از حادثه محلات، سازماندهی و توسعه مشارکت اجتماعی مردم در بلایای طبیعی و انسان ساخت و حوادث اضطراری، ارتقا و توسعه سواد سلامت روانی آحاد جامعه در بلایای طبیعی نظیر سیل و زلزله را از سرفصل های آموزشی این جلسه عنوان کرد .

 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار