کد خبر: ۳۱۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۴ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۸
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با تاکید بر اینکه از ورود آب به باوی جلوگیری شد، گفت: با اقدامات صورت گرفته شرایط در شهرستان باوی تحت کنترل است ولی برای تقویت سیل بندها و رسیدن به ثبات در این شهرستان همچنان باید تدابیر لازم اتخاذ شود
با اقدامات البرز، شرایط در باوی تحت کنترل است/کار شبانه روزی تیم البرز در باوی این شهرستان را از خسارات بیشتر مصون کرد

به گزارش آراس:علی درویش پور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان باوی خوزستان که ظهر پنجشنبه با حضور استاندار البرز برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد تیم و کمپ البرز در باوی، افزود: از تلاش های گسترده ای به صورت شبانه روزی توسط تیم البرز برای نجات شهرستان و مراقبت از هموطنانمان صورت گرفت، قدردانی می کنم.

وی ادامه داد: پیش از تعیین البرز بعنوان معین خوزستان، با دستور استاندار البرز به صورت هوایی 3 محموله کمک های مردمی به خوزستان و 2 محموله نیز به لرستان ارسال شد.

درویش پور گفت: پس از دستور وزیر کشور مبنی بر اینکه البرز استان معین خوزستان برای خدمات دهی به سیل زدگان است، تیم البرز با هماهنگی های صورت گرفته در شهرستان باوی در 3 راه تپه در مقیاس 20 هکتار مستقر شد و تاکنون بیش از 300 تن کمک از البرز به این کمپ رسیده است.

وی افزود: بلافاصله پس از حضور در باوی، نقاط بحرانی و پرخطر شناسایی شد بر این اساس با توجه به دبی بالای رود کارون، سیل بند شبیشیه شکسته بود و آب به سمت شیبان حرکت می کرد که بخش شکسته شده توسط تیم البرز ترمیم شد.

معاون استاندار البرز اضافه کرد: سیل بند جدید نیز ایجاد شده و با سرعت نسبت به تهیه سنگ با ماشین آلات اعزامی به دستور استاندار البرز برای ایجاد و تقویت سیل بندها اقدام شد.

وی گفت: بر اساس اقدامات صورت گرفته در باوی اکنون از ورود آب به شهر شیبان بعنوان تنها راه دسترسی به اهواز، جلوگیری شده است.

درویش پور افزود: از روز گذشته نیز دهستان عنافچه بعنوان نقطه بحران دوم مورد بررسی قرار گرفته و تاکنون 4 روستا به طور کامل تخلیه شده است و تدابیر لازم برای ممانعت از ورود آب به 13 روستای باقی مانده در دستور کار است.

وی عنوان کرد: ایجاد سیل بندهای محافظتی برای جلوگیری از ورود آب به روستاهای دهستان عنافچه نیز در شرف اجرا است.

معاون استاندار گفت: برای اسکان ساکنان روستاهای تخلیه شده نیز به سرعت کمپی در شهرجدید رامین توسط البرز ایجاد شده است.

وی افزود: اکنون شرایط تحت کنترل است ولی کار تمام نشده که بر اساس دستور استاندار البرز همچنان حضور خواهیم داشت به به تقویت سیل بندها و رسیدگی به روستاها بپردازیم.

درویش پور خاطرنشان کرد: البرز به صورت متمرکز تمامی امور مربوط به شهرستان باوی را بر عهده گرفته و برای پشتیبانی، سربار مردم و مسئولان این شهرستان نبوده است.

وی گفت: تقویت و ترمیم زیرساخت های آسیب دیده این شهرستان برای تسریع در روند خدمات رسانی توسط البرز صورت می گیرد.

استان البرز معین خوزستان است و به دستور استاندار البرز طی هفته جاری جمعا ۱۵۰ تن انواع کالا اعم از مواد غذایی ،شوینده ها ،چادر و ...با ۴ فروند هواپیما تقدیم  سیل زدگان خوزستان شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار