کد خبر: ۳۱۹۳۸
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۴ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۸
مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه سیلاب گفت: میانگین بارش از ابتدای سال آبی تا کنون حدود ۵۰۰ میلیمتر بوده که نسبت به سال قبل ۲۷۵ درصد و نسبت به بلند مدت ۷۰ درصد رشد داشته است
اقدامات مدیریت بحران خوزستان در سیلاب اخیر  

به گزارش آراس:کیامرث حاجی زاده بیان کرد: میزان اورد سدهای استان در سال جاری آبی نسبت به سال قبل ۳۵۰ درصد و نسبت به بلند مدت ۶۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: مجموع کل ظرفیت سدها ۲۲ میلیارد متر مکعب می باشد که حدود ۹۷ درصد مخازن را پر میباشد.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: تراز فعلی سد کرخه بیش از ۲۲۴ متر و بالاترین تراز نرمال ۲۲۶ متراست همچنین پیک دبی ورودی سدهای کارون ۸ هزار متر مکعب برثانیه، سد دز ۶۲۰۰ متر مکعب بر ثانیه، کرخه ۸۲۰۰ متر مکعب برثانیه در سیلاب اخیر بوده است.

وی ادامه داد: بازگشایی ۱۳ انشعاب از خروجی های کرخه به سمت تالاب هورالعظیم به منظور تسریع در خروج سیلاب، احیا کانال بحره در پایین دست اهواز به منظور انتقال بخشی از سیلاب به تالاب شادگان، و کاهش سیلاب ورودی به دارخوین و خرمشهر بخشی از اقدامات ما است.

حاجی زاده توضیح داد: در طی ماه های اخیر ۵۱۳ نقطه بحرانی شناسایی، و با کمک بخش های دولتی و خصوص ترمیم و استحکام بخشی شد.

وی پایداری آب غدیر و کانال پای پل و احیای کانال سلمان با توجه به کدوروت رودخانه در هنگام سیلاب را از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه سیلاب برشمرد و گفت: در سال ۹۷، ۳۶ جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران، ۱۳جلسه شورای هماهنگی آب و برق، ۴۸ اخطاریه، ۲۵ اطلاعیه، ۲۳ هشدار و ۸۹ جلسه کارگروه مقابله با سیلاب برگزار شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار