کد خبر: ۳۱۹۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۶ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۸
فرماندار اهواز:
فرماندار اهواز گفت: عملکرد سازمان آب و برق در 2 روز گذشته در مهار کانال چمران ضعیف بود که همین امر سبب آبگرفتگی منطقه عین 2 اهواز است
عملکرد ضعیف سازمان آب و برق سبب آبگرفتگی در عین2 اهواز است

به گزارش آراس: جمال عالمی نیسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: روز گذشته آب از سد تنظیمی حمیدیه و کانال سلمان وارد پلیس راه خرمشهر و مناطق اطراف شد قرار بود سازمان آب و برق با انسداد کانال چمران مانع نفوذ آب به شهر اهواز شود.

وی گفت: طول کانال چمران چندین کیلومتر است و حتی پس از انسداد نیز تا چند ساعت پس از اتمام عملیات، آبگرفتگی مردم منطقه عین 2 را آزار می دهد زیرا در انتهای این کانال، منازل مسکونی قرار دارند.

عالمی نیسی گفت: مهار این کانال و رفع آبگرفتگی در منطقه عین 2 به حدود 30 کمپرسی نیاز دارد که تاکنون 10 کمپرسی و سه لودر به این نقطه ارسال شده است.

وی خاطر نشان کرد: اگرچه کانال چمران در محدوده اهواز قرار ندارد اما به دلیل بروز مشکل در نقاط مختلف اهواز، آمادگی خود را برای ترمیم این کانال اعلام می کنیم البته استاندار در بازدید از این منطقه بر روند حل مشکل نظارت کرده است.

فرماندار اهواز با اشاره به اینکه افزایش دبی رودخانه کارون جای نگرانی ندارد گفت: دبی کارون در مقطع اهواز به سه هزار و 200 متر مکعب بر ثانیه رسیده و با تحکیم سیل بندها تا سه هزار و 500 متر مکعب بر ثانیه مشکلی شهر اهواز را تهدید نمی کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر خروجی آب از سدها کاهش یافته اما به دلیل بازگشت آب از دشت ها همچنان دبی کارون در مقطع اهواز بالا است.

شامگاه یکشنبه سد تنظیمی حمیدیه در بالادست اهواز به فاصله 40 کیلومتری این شهرستان شکسته و آب به سمت کانال سلمان سرازیر شد.

بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر خوزستان، 152 تیم برای امدادرسانی به سیل زدگان تشکیل و 47 اردوگاه برای اسکان تشکیل شده که 30 هزار و 400 نفر در آنها سکونت یافته اند.

در جریان سیل اخیر در خوزستان، تاکنون دستور تخلیه کلی یا جزیی 210 روستا و هفت شهر صادر شده است.
منبع:ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار