کد خبر: ۳۱۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۸
معاون فرماندار دشت آزادگان در استان خوزستان گفت:تاکنون 12 روستای این شهرستان به طور کامل و یا بخشی از آنها به دلیل گرفتار شدن در سیلاب تخلیه شدند
12 روستای درگیر سیلاب دشت آزادگان تخلیه شدند

به گزارش آراس:زاهد فردوس پناه سه شنبه درگفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه صبح امروز روستای هوفل علی آباد دشت آزادگان زیر آب رفته است افزود: شهرهای بستان وسوسنگرد در محاصره سیلاب هستند اما هنوز سیلاب وارد این 2شهر نشده است. 

وی ادامه داد: با وجود اعلام دستور تخلیه شهر سوسنگرد ، بستان ، ابوحمیظه و کوت سیدنعیم مردم این مناطق برای خروج از شهر مقاومت می کنند و حاضر به ترک منازل در معرض سیل خود نیستند. 

معاون فرماندار دشت آزادگان ادامه داد: سه جاده اصلی روستاهای شریعتی، الله اکبر وهوفل دشت آزادگان که جمعیت روستایی زیادی از آنها تردد دارند به زیر آب رفته و مشکلات زیادی برای روستاییان این شهرستان ایجاد کرده است. 

در پی طغیان رودخانه های دز، کرخه و کارون، تاکنون دستور تخلیه هفت شهر و بیش از 180 روستای خوزستان صادر شده و تا کنون 78 روستا را سیلاب گرفته است. به گفته وزیر کشور 400 هزار نفر در خوزستان در معرض سیلاب هستند. 

جاده ترانزیتی شوش به اهواز امروز نیز مسدود است و مسیر اهواز- ملاثانی- شوشتر به عنوان جایگزین معرفی شده است. 

بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر خوزستان، 152 تیم برای امدادرسانی به سیل زدگان تشکیل و 47 اردوگاه برای اسکان تشکیل شده که 30 هزار و 400 نفر در آنها سکونت یافته اند. 
منبع:ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار