کد خبر: ۳۱۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۸
نماینده اهواز در مجلس:
نماینده مردم اهواز، کارون، باوی و حمیدیه در مجلس گفت: اگر نمایندگان درباره نقص‌ها از جمله در وزارت نیرو صحبت می‌کنند، این اظهارنظرها به معنای تخریب وزارتخانه نیست بلکه می‌خواهیم برای حل مشکلات گام برداریم
تخریب وزیران هدف نمایندگان مناطق سیل‌زده نیست

به گزارش آراس:علی ساری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن بیان این مطلب به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده خوزستان پرداخت و اظهار داشت: در ارتباط با سیل خوزستان باید به مسائل افرادی که سیل دیده و افرادی که در معرض سیل قرار دارند توجه شود. 

نماینده مردم اهواز ادامه داد: برای بخش‌هایی که درگیر سیل هستند، خدمات‌رسانی انجام می‌شود اما مردم رضایت کامل ندارند زیرا اقلام به‌صورت مناسب بین سیل‌زدگان تقسیم نمی‌شود.

وی افزود: در اهواز بخش «بامدژ» در بیشتر روستاها منازل و مزارع زیر آب رفته‌اند؛ در بخش «اسماعیلیه» اهواز نیز زمین‌های کشاورزی زیر آب است و خانه‌های روستایی در معرض سیل قرار دارند. اهالی شهرستان «کارون» و روستاهای نزدیک «کرخه» نیز در معرض خطر سیل هستند. 

نماینده مردم اهواز، کارون، باوی و حمیدیه در مجلس بیان کرد: در ارتباط با شهرستان «حمیدیه» تعدادی از روستاها زیر آب رفته و خطر سیل شهر را به‌شدت تهدید می‌کند. 
ساری عنوان کرد:همچنین شهرهای «کوت سیدنعیم»، «ابوحمیظه» «سوسنگرد»، «بستان» و «دشت آزادگان» و روستاهای اطراف آن‌ها در معرض سیل قرار دارند.

**وزارت نیرو برای باز کردن نهرها به‌سرعت وارد عمل شود
نماینده مردم اهواز اضافه کرد: برای باز کردن نهرها باید وزارت نیرو وارد عمل شود و برای باز کردن کرخه به سمت تالاب هورالعظیم و نهرهای کارون به سمت تالاب شادگان نیز با سرعت اقدام کند.
ساری درباره نیازهای ضروری مردم در مناطق سیل‌زده خوزستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر کمبود چادر، خوراک، آب آشامیدنی و وسایل بهداشتی در این مناطق به‌شدت به چشم می‌خورد به‌گونه‌ای که در برخی از مناطق سه خانواده در یک چادر زندگی می‌کنند. 

وی گفت: علاوه بر آن نیاز به ماشین‌آلات سنگین، بیل دستی، گونی و چکمه نیز وجود دارد؛ البته در برخی مناطق رساندن غذا و امکانات به افرادی که در سیل گرفتار شده‌اند، دشوار است.

**کمک های مردمی به دادمان رسید
نماینده اهواز در مجلس با بیان اینکه مردم از اقدامات پزشکی در مناطق سیل‌زده راضی هستند، ضمن تشکر از همیاری مردم با سیل‌زدگان اظهار داشت: اگر کمک‌های مردمی نبود، سیل‌زدگان به برخی از امکانات دسترسی نداشتند، کمک مردم در این شرایط خاص به داد ما رسیده است.

ساری در ادامه با انتقاد از رویه عده‌ای که موضوع سیل در ایران را سیاسی کرده‌اند، ادامه داد: سیاسی کردن موضوع رسیدگی به سیل‌زدگان به‌هیچ‌وجه درست نیست، افرادی که می‌گویند دولت در این مناطق حضور فعالی ندارد، اشتباه می‌کنند. 

**دولت در مناطق سیل‌زده حضور فعال دارد
وی افزود: دولت در عالی‌ترین مرتبه در این مناطق حضور دارد اما ضعف در بخش‌هایی است که باید کمک‌ها را به دست مردم برسانند. 
نماینده مردم اهواز بیان کرد: متأسفانه برخی از مسئولان استانی زمانی که رئیس ‌جمهوری حضور دارد درباره مشکل امکانات صحبتی نمی‌کنند و زمانی که مسئولان بلندمرتبه دولت حضور ندارند وضعیت بدتر می‌شود.

ساری اضافه کرد: امکانات کم است و علاوه بر آن مدیریت درستی برای توزیع امکانات چه در بخش پیشگیری از سیل و چه در بخش رسیدگی به امور سیل‌زدگان مشاهده نمی‌شود. 
وی عنوان کرد: برای مدیریت باید بخشداران و استانداران به‌گونه‌ای تقویت می‌شدند که مشکلات راحت‌تر حل شوند زیرا بخشداران ارتباط تنگاتنگی با دهیاران دارند اما افرادی ناآشنا از این ارتباط‌ها برخوردار نیستند. 

نماینده مردم اهواز توضیح داد: در حال حاضر بخشداران در مناطق سیل‌زده حضور دارند اما از آنجایی ‌که امکانات در اختیار ندارند، نمی‌توانند کاری انجام دهند.

ساری درباره نظر مقام معظم رهبری در ارتباط با برداشت از صندوق توسعه ملی برای جبران خسارت سیل که توسط برخی از مسئولان مطرح‌شده است، گفت: مقام معظم رهبری نسبت به پوشش همه‌جانبه مشکل سیل، تأکید گسترده‌ای کرده‌اند و بدون شک با هر پیشنهادی که درباره سیل‌زدگان ارائه شود، موافق خواهند بود.

منتخب مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: رییس‌جمهوری و دیگر مقامات کشوری و لشکری در منطقه حضور داشتند بنابراین مردم انتظار دارند به درخواست‌هایشان رسیدگی شود. 

وی خاطرنشان کرد: حضور نمایندگان مجلس به‌تنهایی کافی نیست؛ کار نمایندگان مطالبه گری است و در مقام اجرایی قرار ندارند، بنابراین مقام‌های اجرایی باید پاسخگوی نواقص موجود باشند.

به گزارش آراس، جاده آبادان - اهواز که صبح امروز دوشنبه به دلیل آبگرفتگی ناشی از طغیان رودخانه کارون و همچنین زیر آب رفتن پل بحره در این مسیر بسته شده بود، برای خودروهای سبک و سواری بازگشایی شده، اما تردد کامیون و سایر وسایل نقلیه سنگین در این مسیر ممنوع است.
جاده اهواز - آبادان به طول 100 کیلومتر از جاده های مهم ترانزیتی جنوب غرب خوزستان است که منطقه آزاد اروند و شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان را به اهواز متصل می کند.
منبع:ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار