کد خبر: ۳۱۹۱۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۸
گزارش مستقیم وزیر کشور به مردم از شهر اهواز:
وزیر کشور گفت: بر اساس تصمیمات مشترک اتخاذ شده با وزیر نیرو، مدیریت پایین دست سدهای خوزستان ظرف روز های آینده تسهیل خواهد شد
گزارش مستقیم وزیر کشور به مردم از شهر اهواز: شهر های عمده دشت آزادگان و اهواز از نفوذ سیلاب مصون مانده است / بیش از ۴۰ هزار نفر اسکان موقت یافته اند / مهار سیلاب جز با همکاری خوب مردم امکان پذیر نبود

به گزارش آراس: دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور امشب در ارتباط زنده با اخبار شبکه اول سیما به تشریح آخرین اقدامات و هماهنگی های انجام شده در خوزستان پرداخت و گفت: در جلسه امروز با حضور وزیر نیرو و همکاران ایشان در اهواز مقرر شد، در مقطعی سه روزه حجم خروجی آب به گونه ای تنظیم شود که امکان مدیریت بیشتری در حوزه وسیع آبریز کارون، کرخه و دز داشته باشیم.
وی گفت: الان در مقطع اهواز خروجی ۳۲۰۰ متر مکعب آب در ثانیه را تجربه می‌کنیم که این امر با توجه به ظرفیت ۱۶۰۰ متر مکعبی آب بی سابقه است. 

 وزیر کشور با تشکر از همراهی و همکاری بسیار خوب مردم با مسئولان در جریان مقابله با بحران سیلاب در استان خوزستان گفت :مدیریت سیلاب در این دشت بزرگ، با لطف خداوند،همکاری واقعا خوب مردم و تلاش مجدانه مسئولان در حال انجام است، ضمن اینکه از ۲ روز قبل نیز امکانات ۵ استان معین وارد خوزستان شده است و هر استان بخشی از کار را تحت فرماندهی استاندار خوزستان به عنوان رئیس ستاد مدیریت بحران به عهده دارند و امداد رسانی، اسکان و تغذیه به خوبی در حال انجام است. 

وزیر کشور گفت:امکانات لازم برای اسکان ۱۰۰ هزار نفر از ساکنان مناطق آسیب دیده از سیل در خوزستان فراهم شده و بیش از ۴۰ هزار نفر نیز اسکان موقت یافته اند و از نظر تغذیه هم مشکلی وجود ندارد.
رحمانی فضلی گفت: با تصمیمی که امروز گرفته شد ظرف ۳ روز آینده با کاهش حجم خروجی آب در کارون، کرخه و دز روبرو خواهیم شد که پس از بررسی مجدد متناسب با شرایط اقلیمی استان تصمیمات جدید اتخاذ خواهد شد. 
وی افزود :مقدار آبی که دیشب وارد یکی از مناطق اهواز شد ناشی از سرریز آب کانال شهید چمران بود که ۸۰ درصد کار مهار آن انجام شده و مابقی آن امشب مدیریت خواهد شد.
 
وزیر کشور با نشان دادن نقشه های سه رودخانه بزرگ خوزستان قبل و بعد از بارش های اخیر گفت :مدیریت سیلاب در این دشت وسیع و پر آب و توفیق در کاهش خسارات آن جز با کمک مردم محقق نخواهد شد و من تاکید می کنم مردم همکاری خوبی برای مقابله با سیلاب داشته اند.

رحمانی فضلی با رد شایعات مطرح شده در فضای مجازی گفت: شایعاتی که در برخی فضا های مجازی و شبکه ها مطرح می شود کاملا بی اساس است و اینجا هیچ مشکلی در رابطه با همکاری مردم نیست، هیچ گونه موضوعی که بتواند دغدغه ای برای مردم در حوزه امنیتی و انتظامی ایجاد کند در اینجا واقعا وجود ندارد و امیدوارم انشاءالله با لطف خداوند،  ما بتوانیم بعد از گذراندن این چند روز که با کاهش خسارات و زحمات مردم خوب مناطق آسیب دیده از سیل همراه باشد، از برکات این حجم عظیم از باران هم بهره مند شویم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار