کد خبر: ۳۱۸۶۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۸
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان :
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خوزستان گفت: مستمری فروردین ماه خانواده های تحت پوشش درگیر سیل در خوزستان سه برابر شد
مستمری فروردین سیل زدگان تحت پوشش در استان سه برابر شد

به گزارش آراس:مرتضی موصلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران ادامه داد :10هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در خوزستان به دلیل سیل زدگی دچار خسارت شده اند.
وی یادآور شد: مبلغ 200 میلیارد ریال برای خرید لوازم ضروری خانواده های تحت پوشش خوزستان در نظر گرفته شده است که به هر خانوار 50 میلیون ریال تعلق می گیرد.
موصلی اظهار داشت: همچنین مایحتاج روزانه این افراد به مبلغ 20 میلیارد ریال تهیه و به دست آنها رسانده می شود.
وی ادامه داد: مردم خوزستان می توانند برای اهدای کمکهای داخلی امداد استان و شهرستان های تابعه با شماره ٦٠٣٧٩٩٧٩٠٠٠٠٢١٣١بنام کمیته امداد (ره) کمک به سیل خوزستان نزد صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اقدام کنند.
به گفته موصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) در خوزستان به 145 هزار خانواده با جمعیت 320 هزار نفر خدمت‌رسانی می‌کند.
به گزارش آراس بارش شدید باران در حوضه آبریز کرخه و دز موجب افزایش حجم آب ورودی سدها شد که خروجی آنها نیز به منظور جلوگیری از خسارات احتمالی کنترل و مدیریت شد.
در روزهای اخیر خروجی سد دز به بیش از سه هزار مترمکعب و سد کرخه به 2 هزار مترمکعب بر ثانیه رسید. 
در اطلاعیه های سازمان آب و برق همچنین حداکثر خروجی سد دز 2 هزار مترمکعب در ثانیه و حداکثر خروجی سد کرخه یک هزار مترمکعب درثانیه اعلام شده، در حالی که در روزهای اخیر خروجی سد دز به بیش از سه هزار مترمکعب درثانیه و خروجی سد کرخه به بیش از 2 هزار مترمکعب درثانیه رسیده است.
تاکنون بیش از یکصد روستا و شش شهر در استان خوزستان درپی تهدید سیلاب تخلیه شده اند .
منبع:ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار