کد خبر: ۳۱۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۹ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۸
معاون سازمان آب و برق خوزستان هشدار داد
لشکری با بیان اینکه افزایش دبی رودخانه دز، شهرهای شیبان و کارون را در معرض خطر سیلاب قرار داده است، گفت: افزایش خروجی سد کرخه در روزهای اخیر، پس از شوش، امروز در عبدالخان خود را نشان داد و دبی این رودخانه در عبدالخان به 676 مترمکعب در ثانیه رسید
۴ شهر خوزستان در معرض سیل قرار دارند/ سیل کرخه تا فردا به حمیدیه می‌رسد

به گزارش آراس:معاون سازمان آب و برق خوزستان گفت: چهار شهر خوزستان در معرض سیل قرار دارند و سیلاب حمیدیه، عبدالخان، شیبان و کارون را تهدید می کند.

حمیدرضا لشکری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احتمال آب‌گرفتگی روستاهای پایین‌دست عبدالخان و بالادست حمیدیه در اثر افزایش دبی رودخانه کرخه وجود دارد.

وی با بیان اینکه افزایش دبی رودخانه دز، شهرهای شیبان و کارون را در معرض خطر سیلاب قرار داده است، گفت: افزایش خروجی سد کرخه در روزهای اخیر، پس از شوش، امروز در عبدالخان خود را نشان داد و دبی این رودخانه در عبدالخان به 676 مترمکعب در ثانیه رسید.

لشکری گفت: سیل کرخه تا فردا به حمیدیه می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود روستاهای خسرج و اطراف آن (حویش یک و 2، آلبوعبید و حلاف) در بالادست حمیدیه، دچار آب‌گرفتگی شوند؛ به همین دلیل باید این روستاها تخلیه شود.

 معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: جریان رودخانه کارون در پی افزایش خروجی سد دز افزایش می‌یابد و پیش‌بینی می‌شود که شهر شیبان و جنوب اهواز (روستاهای شهرستان کارون) دچار آب‌گرفتگی شود.
منبع:سازمان آب وبرق خوزستان

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار