کد خبر: ۳۱۷۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۱ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۸
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سیلاب برخی نقاط خوزستان را فرا گرفته اما با این وجود شاهد ثبات بازار در این استان هستیم
به گزارش آراس:سید شریف حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران یکی از ماموریت های داده شده به وی از سوی وزیر صنعت در سفر به خوزستان را بررسی شرایط تولید کنندگان دانست و بیان کرد:در این راستا نشستی با تولیدکنندگان بخش خصوصی و دولتی برای بررسی مشکلات برگزار شد.
وی با اشاره به لزوم هماهنگی میان تولیدکنندگان بخش خصوصی و دولتی افزود: باوجود وقوع سیلاب اما تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر خسارت منجر به تعطیلی و یا کاهش تولید تولیدکنندگان بخش خصوصی و دولتی خوزستان گزارش نشده است.
حسینی یکی دیگر از اهداف این سفر را بررسی وضعیت زیرساخت شهرک های صنعتی خوزستان بیان کرد و گفت: موارد آسیب پذیر در نشست امروز با حضور مسئولان سازمان صنعت معدن تجارت و مدیرعامل شهرک های صنعتی خوزستان بررسی و تمهیدات لازم در حمایت از شهرک ها اتخاذ شد.
با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، تمامی شهرک‌ها و نواحی صنعتی در معرض بارندگی کشور به حالت آماده باش درآمدند؛ مدیران عامل شرکت‌‌های شهرک‌های صنعتی استان‌ ها موظفند از تمام امکانات برای جلوگیری از وقوع سیل و آبگرفتگی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استفاده،و مانع از آسیب دیدن واحدهای تولیدی شوند.
بر اساس این گزارش، هشدار آماده باش سیل از سوم فروردین در همه رودخانه های خوزستان اعلام شده و استاندار خوزستان نیز از 11 فروردین در استان حالت فوق العاده اعلام کرده است.
سازمان آب و برق خوزستان در روزهای اخیر با صدور اطلاعیه هایی نسبت به وقوع سیل در حوضه رودخانه های دز، کرخه و کارون هشدار داده و اعلام کرده سه شهر و 51 روستا در حوضه کرخه، 18روستا در حوضه دز و 18 روستا در حوضه کارون در معرض سیلاب هستند و دستگاه های اجرایی باید آمادگی تخلیه آنها را داشته باشند.
منبع:ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار