کد خبر: ۳۱۶۱۵
تاریخ انتشار: ۰۱:۲۹ - ۰۴ فروردين ۱۳۹۸
فردا تعطیل است یا نه؟!
هر ازگاهی در فضای مجازی و غیر رسمی بحث تغییر استاندار خوزستان مطرح می شود و گزینه های جایگزین معرفی می شوند. همین اواخر و همزمان با سفر ریاست جمهوری به استان گلستان، شایعه شده بود، مناف هاشمی استاندارِ گلستان، جایگزین غلامرضا شریعتی می شود.
البته به جز وی، گزینه های دیگری هم مطرح شده بود اما نکته ی جالب این است که استاندار خوزستان در تیرماه ۱۳۹۵ و در جلسه ی معارفه اش گفته بود:”استان خوزستان باید گلستان شود!”
البته شریعتی فکرش را هم نمیکرد کمتر از ۳ سال بعد استاندارِ گلستان، ممکن است جانشین خودش شود.
حالا که متاسفانه آغاز سال نو، مصادف با جاری شدن سیل در استان گلستان شده و هموطنان عزیزمان را دچار مصیبت کرده است؛ با نگاهی به عملکرد مناف هاشمی، پیشنهاد می دهیم، وی به فکر استان دیگری غیر از خوزستان باشد.
البته این پیشنهاد در وهله اول به نفع خودشان است چون استان خوزستان یک استان دائم البحران است و پدیده های جوی مختلف مانند باران یا گرما باعث بروز بحران می شود. مثلا همین زمستان گذشته بعد از هر بارش باران، مصیبتی به نام آبگرفتگی خیابان ها گریبان مردم را می گرفت. بدتر اینکه هر بار میان دو سازمان آب و فاضلاب و شهرداری اهواز، بر سر جمع آوری آب های سطحی، مناقشه ای تمام نشدنی در می گرفت. دست آخر هم‌ همه توقع داشتند استاندار به عنوان فصل الخطاب این بحران را حل کند.
از اعتصابات و اعتراضات که دیگر برایتان نگوییم. اینجا در خوزستان مردم هر مشکلی داشته باشند، ناچارند درب استانداری تجمع کنند. مثلا یکبار ۴۰ نفر از معلمان حق التدریسی شهرستان شوش، در اعتراض به بروز ناعدالتی در جذب نیروهای حق التدریسی در این شهرستان، درب استانداری تجمع کردند. فکرش را بکنید ۴۰ زن در یک حرکت متحدانه یک مینی بوس دربست کردند و ساعت ۸ صبح از شهر شوش به طرف اهواز حرکت کردند و ساعت ۲ بعداز ظهر هم برگشتند.
به قول یکی از مسئولین، استانداری خوزستان مرغ عزا و عروسی است!هر کس هر مشکلی داشته باشد، آنجا تجمع می کند.
یک بحران دیگر در خوزستان، بحران”فردا تعطیل است یا نه؟” نام دارد! این بحران مخصوص استان خوزستان است.
بعد از هر حادثه ی مترقبه یا غیر مترقبه، فوراً یک سوال برای مردم پیش می آید: "فردا تعطیل است یا نه؟”!
مثلا گرد و غبار باشد یا باران ببارد و خیابان ها مانند این روزهای استان گلستان، پر از آب شوند، ساعات کار اداری تا ۱۲ ظهر باشد، بین التعطیلین باشد و امثالهم؛ یک سوال هست که باز هم همه توقع دارند استاندار پاسخ آن را بدهد: "حالا فردا تعطیل است یا نه؟” یعنی یکی از راهکارها برای پیشگیری اولیه و ثانویه هر بحرانی این است که حتما یک روز باید تعطیل شود!
این یکی از پیامدهای هشت سال دفاع مقدس است که از یک سو آستانه تحمل مردم خوزستان را بالا برده و از سوی دیگر توقع آنها را از سایر مسئولین پایین آورده است؛ البته به جز استاندار!
خاموشی های سال ۹۵ در استان خوزستان را یادتان هست؟ همان ها که در پی بروز پدیده ریزگرد ها و به دلیل گرد و غبار گرفتن مَقَرّه ها و چند تجهیزات برقی دیگر که اسمشان را نمیدانم، به وجود آمد. آن زمان نیز همه جا از صنایع گرفته ها تا مدارس و مغازه ها، ناچاراً سه روز تعطیل شدند.البته در همان زمان یکی از خبرها این بود:
"استاندار خوزستان شبانه از مرکز دیسپاچینگ شرکت برق اهواز بازدید کرد.”
فکرش را بکنید شما باید در هر بحرانی حتما بازدید شبانه داشته باشید وگرنه آن بحران حل نمی شود.
البته غلامرضا شریعتی از همان ابتدای کارش به عنوان استاندار خوزستان این قوانین نانوشته را خوب می دانست. شاید باور نکنید اما شریعتی از همان ابتدا هر روز با یک بحران دسته و پنجه نرم می کرد: گرمای بی سابقه ی هوا، قطعی آب، آتش سوزی در محل دفن زباله ها، آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی و چندین حادثه ریز و درشت دیگر که در تیرماه ۱۳۹۵ رخ دادند و شریعتی در تمام آنها حضور شبانه روزی داشت.
راستی همین اواخر در یکی از شهرهای استان خوزستان به نام رُفَیِع هم سیل آمد. باور کنید تا استاندار خوزستان شبانه به آنجا نرفت و میلیون ها عکس با چکمه های گِلی نگرفت، آن سیل، بند نیامد!
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار